Najpopularniejsze destynacje podróżnicze w 2022 roku
Kto raz zasmakował podróżowania, raczej już na zawsze pozostaje wierny temu sposobowi spędzania wolnego czasu. Wielu ludzi wciąż decyduje się na spędzenie urlopu w zaciszu własnego domu, ale ci, którzy chcą poznać kulturę innych krajów, wybierają się na wakacje za granicę. Które destynacje cieszą się w tym roku największym powodzeniem?

Kraje skandynawskie

Wśród nich na pierwszym miejscu króluje Norwegia. Wciąż przyciąga rzesze turystów, a to za sprawą zapierających dech w piersi fiordów. Popularnym celem podróży jest również Islandia. Wyspa, która liczy zaledwie ponad 300 tysięcy mieszkańców zachwyca bogactwem krajobrazów. Można zobaczyć tu nie tylko wodospady i wulkany, ale także gejzery, groty skalne, źródła termalne.

Nepal

Na liście najchętniej odwiedzanych krajów wysoko plasuje się Nepal. Państwo położone w Azji Południowej słynie z różnorodnej flory i fauny, a jego stolica Katmandu z licznymi zabytkami, z Durbar Square na czele to obowiązkowy punkt do zwiedzania. Nepal wycieczka cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Poza wymienionymi wyżej krajami chętnie odwiedzanymi destynacjami są w tym sezonie Wyspy Cooka i Słowenia.