top of page

200 klientów siłowni na kwarantannie


Ponad 200 klientów siłowni w Zachodniej Wirginii (USA) wzywa się do poddania kwarantannie po tym, jak klient Planet Fitness uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.Każdy, kto przebywał w danym klubie fitness między 9 rano a 15 powinien pozostać w domu przez 14 dni, od momentu kiedy przebywał na siłowni, możemy przeczytać w oświadczeniu Departamentu Zdrowia Hrabstwa Monongalia, dodając, że według danych w jakich posiadaniu jest klub fitness, około 205 osób było na siłowni w tym czasie.


Prosimy klientów siłowni o wykonanie testów na COVID-19 , jeśli zaobserwują Państwo u siebie objawy - powiedziała rzeczniczka departamentu zdrowia Mary Wade Burnside.

W Zachodniej Wirginii obserwuje się wzrost liczby przypadków, o około 400 w ciągu ostatnich 12 dni, informuje Departament Zdrowia Hrabstwa Monongalia. W ciągu 10 dni wcześniej liczba przypadków wzrosła o około 240.


Z powodu bezpieczeństwa i w interesie społeczeństwa klub fitness został zamknięty w celu dodatkowej dezynfekcji i zostanie otwarty ponownie po jej ukończeniu.


Biuro siłowni Planet Fitness zostało powiadomione, że klient siłowni Morgantown, który uzyskał pozytywny wynik na covid-19, nie jest w stanie stwierdzić czy mógł zarazić kogoś z pracowników lub klientów, nie wie czy miał z kimś bliższy kontakt przebywając w siłowni aby wskazać potencjalnie najbardziej zagrożone osoby.

Klub fitness informuje, że będzie nadal podejmować wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom oraz że podjęli już szereg kroków we wszystkich swoich lokalizacjach, aby ulepszyć zasady i procedury dotyczące czystości i odkażania. Mowa tu o dodatkowych szkoleniach dla personelu, środkach dystansu fizycznego, zmniejszeniu fizycznych punktów styku w klubie dzięki bezdotykowej odprawie.


To nie pierwszy raz gdy klienci siłowni zostali narażeni na covid-19 lub zostali zakażeni. W Chinach ponad 100 osób otrzymało pozytywny wynik testu po lekcjach zumby.Filip Przybylski
źródło: CNN
bottom of page