top of page

35 mln złotych na szkółki piłkarskie!


35 milionów złotych na wsparcie szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą!Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło nabór na realizację w 2020 roku Programu „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich”. Ogólnopolskim operatorem programu został Polski Związek Piłki Nożnej. To największy w historii Ministerstwa budżet na upowszechnianie wśród najmłodszych konkretnej dyscypliny sportu. 


Ministerstwo Sportu przeznaczyło na ten cel 35 milionów złotych. Kwota pozwoli na wsparcie blisko 600 szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Program „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich” skierowany jest do podmiotów prowadzących szkolenie dla dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat w zakresie piłki nożnej. Zostanie nim objętych ponad 57 tysięcy uczestników oraz ponad 3,7 tysięcy trenerów w całej Polsce. Jego założeniem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego szkółek piłkarskich poprzez wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami oraz wsparcie merytoryczno-finansowe osób prowadzących zajęcia sportowe."Program jest kolejnym elementem sportowej tarczy antykryzysowej. Wcześniej, podjęłam decyzję o przeznaczeniu  rekordowej kwoty w wysokości 55 milionów złotych na tegoroczny Rządowy Program „KLUB”. Zależy nam na wsparciu sportu powszechnego, który odgrywa ogromną role w profilaktyce zdrowotnej" – powiedziała Minister Sportu.


Program „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich” jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce - "Planu dla piłki", w której zawiera się także Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich.

Renata M. Roman
źródło: Ministerstwo Sportu
bottom of page