top of page

Prezydent Andrzej Duda na TikToku promuje E-SPORT!

Andrzej Duda poinformował, że założył kanał na TikToku. Występuje tam pod nazwą AndrzejDudaNaTikToku. W swoim pierwszym TikTok-owym filmiku prezydent promuje turniej e-sportowy dla młodzieży, #GrarantannaCup organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. 

Wideo obejrzano już blisko 300 tysięcy razy, a sam profil Dudy ekspresowo dorobił się już prawie 100 tys. obserwujących.Wygląda na to, że TikTok staje się powoli platformą, w której swoją kreatywność prezentują nie tylko dzieciaki skaczące w rytm ulubionych utworów czy popularni pranksterzy, ale również poważne organizacje czy politycy największego kalibru. Nie tak dawno temuswoje oficjalne konto w aplikacji założyła Światowa Organizacja Zdrowia, która za jego pomocą edukuje użytkowników na temat koronawirusa. Od dziś swoje konto na TikToku ma również Andrzej Duda."Wychodząc naprzeciw wszystkim stęsknionym za sportem, wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, zapraszam do turnieju #GrarantannaCup" Od dzisiaj znajdziecie mnie także na Tik Toku! Szukajcie pod nazwą:AndrzejDudaNaTikToku".

Co to jest Grarantanna CUP?


Grarantanna Cup to wielki, ogólnopolski turniej e-sportowy dla uczniów. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują - mówi minister cyfryzacji Marek Zagorski. Przez najbliższy miesiąc zorganizowane będą turnieje Grarantanna Cup w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Jak podkreślają organizatorzy, wybór nie jest przypadkowy - to jedne z najpopularniejszych gier na świecie. Pierwsze turnieje ruszają 1 kwietnia. Niezależnie od tego, ile potrwa przerwa od zajęć w szkołach, impreza będzie się obywać aż do majówki.  Turnieje Grarantanna Cup będą się odbywały na platformie ESL Play. Przewidziane są rozgrywki indywidualne, ale i zespołowe. To na tej platformie prowadzone są też zapisy do turniejów. Chcąc wziąć w nich udział zawodnik lub drużyna muszą założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę.

R.R.
bottom of page