top of page

Basic-Fit musi zamknąć 148 centrów fitness!

Basic-Fit jest zmuszony przez francuski rząd do zamknięcia około jednej trzeciej siłowni w kraju z powodu pandemii COVID-19. Holenderska sieć siłowni nie zgadza się z tą decyzją i rozpoczęła postępowanie sądowe - informuje w poniedziałek firma.
Spośród 445 oddziałów, które Basic-Fit ma we Francji, musi zamknąć 148 na okres dwóch tygodni. Są to siłownie w dużych miastach, w tym w Paryżu, Lyonie, Marsylii, Bordeaux i Tuluzie. Przymusowe wyłączenie jest częścią pakietu środków podjętych przez francuski rząd w celu powstrzymania wybuchu COVID-19.

Według Basic-Fit zamknięcie nie jest konieczne, ponieważ nie było dowodów na to, że wirus rozprzestrzenia się na siłowni. Firma twierdzi również, że tylko we Francji siłownie odwiedziło 11 milionów osób od ich ponownego otwarcia w czerwcu, bez stwierdzonych przypadków zarażeń na wirusa.

Firma Basic-Fit liczy na jak najszybsze uzyskanie pozwolenia na ponowne otwarcie siłowni w drodze postępowania sądowego. Sieć nie spodziewa się, że tymczasowe zamknięcie spowoduje problemy finansowe. Firma ma 175 mln euro gotówki na pokrycie wydatków.


A.K.
bottom of page