top of page

Chcesz być jak Arnold Schwarzenegger?


Jeden z najwybitniejszych kulturystów w historii, aktor i były gubernator stanu Kalifornia pochwalił się szczepieniem na COVID-19. Przy okazji 73-latek zaapelował do swoich fanów."Dziś był dobry dzień. Nigdy nie byłem szczęśliwszy, czekając w kolejce. Jeśli kwalifikujesz się, dołącz do mnie i zarejestruj się, aby otrzymać szczepionkę. Chodź ze mną, jeśli chcesz żyć!" - napisał obok ostatniego filmiku Arnold Schwarzenegger.


Były kulturysta wrzucił do sieci nagranie z momentu przyjęcia pierwszej dawki leku przeciwko COVID-19. 73-latek został zaszczepiony w punkcie mobilnym przy stadionie Dodger w Los Angeles. Aktualnie w mieście do szczepienia dopuszczone są osoby, które ukończyły 65. rok życia.


Podczas nagrania nie zabrakło słynnych filmowych kwestii Schwarzeneggera. "Chodź ze mną, jeśli chcesz żyć" - to cytat z filmu "Terminator 2: Dzień Sądu", w którym Austriak odegrał tytułową rolę.Na nagraniu słychać też jak Schwarzenegger mówi do pielęgniarki w momencie szczepienia "odłóż tę igłę", nawiązując do jednej ze scen z filmu "Świąteczna gorączka", gdy mówił przez telefon sąsiadowi, aby ten odłożył ciasteczka.


Schwarzenegger jest najbardziej znanym kulturystą w historii dyscypliny. W latach 1970–1975 i w 1980 r. zgarniał tytuł Mr. Olympia dla najlepszego kulturysty na świecie. W historii tylko dwóch zawodników uzyskało ten tytuł więcej razy — Ronnie Coleman i Lee Haney (po 8 razy).
Igor Kubiak
źródło: wp.pl
bottom of page