top of page

Czy jest szansa na szybsze luzowanie obostrzeń?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że możliwe jest przyspieszenie luzowania części obostrzeń. Podstawą do takiej decyzji miałby być widoczny spadek liczby zachorowań w tygodniu 10-16 maja 2021. Lockown zgodnie z harmonogramem stworzonym przez rząd ma być systematycznie wygaszany w maju 2021 roku. Na początku miesiąca do działania wróciło kilka branż, które wcześniej z powodu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa były zamknięte.
Średnio na dobę notujemy 4,1 tys. nowych zakażeń, ostatniej doby mamy spadek o około 20 procent. Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania obostrzeń - powiedział w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Czy możliwe jest luzowanie obostrzeń w branży fitness?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia był pytany w programie Onet Rano, czy możliwe jest przyśpieszenie luzowania obostrzeń epidemicznych i szybsze otwarcie niektórych branż, np. fitness.

Andrusiewicz podkreślił, że wszystko będzie zależało od liczby nowych zakażeń w tym tygodniu.


Dzisiaj jesteśmy na średniej dobowej w granicach 4,1 tys. zakażeń, to już jest bardzo niska średnia. Jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy po 35 tys. zakażeń średnio na dobę - powiedział Andrusiewicz.

Andrusiewicz: Na siłowniach możliwość transmisji wirusa jest największa

Rzecznik resortu zdrowia przekazał, że ostatniej doby zanotowano spadek zakażeń o około 20 proc.

Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, oczywiście możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania. Nie byłbym pewien, czy akurat będzie to dotyczyło branży fitness, więc nie chciałbym obiecywać - powiedział Andrusiewicz.

Zaznaczył, że kontakty na salach fitness czy na siłowniach są bliskie i możliwość transmisji wirusa jest największa.

Ale na pewno zastanawiamy się nad tym, czy możliwe jest poprzesuwanie niektórych terminów luzowania obostrzeń - dodał Andrusiewicz.

źródło: PAP

bottom of page