top of page

Czym jest trening "Animal Flow"?


Animal flow jest bardzo efektywnym, ale też efektownym treningiem fitness, który naśladuje ruchy charakterystyczne obecnie dla świata zwierząt. W rzeczywistości przyjmowane podczas sesji pozycje mają odzwierciedlać te, które były naturalnymi dla przodków człowieka kilka tysięcy lat temu.Animal flow uwolni w tobie zwierzę? Branża fitness nieustannie zalewa nas nowościami, proponując kolejne rewolucyjne rozwiązania. Począwszy od sprzętu, który “sam będzie za nas ćwiczył”, poprzez ubrania, które pomogą nam uzyskać lepsze wyniki sportowe, a skończywszy na “najefektywniejszych” systemach ćwiczeń. Większość z tych objawień to tylko marketing, ale jest jedna nowość, którą musisz wypróbować.


Animal flow – naśladowanie ruchów zwierząt

Animal flow to nowy rodzaj treningu funkcjonalnego, który angażuje do pracy całe ciało. Zdobywa coraz większą popularność na rynku zajęć fitness – w zaskakujący sposób łączy ćwiczenia siłowe z pewną odmianą akrobatyki. System został opracowany przez Mika Fitcha, który znany jest z tego, że od lat poszukuje nowatorskich form ruchu, które można włączyć do treningu funkcjonalnego. Mimo że ćwiczenia z użyciem własnego ciężaru ciała (trening kalisteniczny) są znane od bardzo dawna, a ruchy charakterystyczne dla niektórych zwierząt zostały wprowadzone do wielu dyscyplin sportu (sztuki walki, gimnastyka, joga i wiele innych), to jednak Fitch jest niewątpliwie twórcą nowego kompletnego programu. Poza akrobatyką można w nim znaleźć również elementy jogi oraz capoeiry. Przez połączenie wszystkich tych elementów uzyskuje się płynność ruchów, określaną jako flow, stąd właśnie nazwa systemu.


Dlaczego warto zacząć uprawiać Animal flow?

A no przede wszystkim dlatego, bo w trakcie godzinnych ćwiczeń możesz spalić nawet 600 kcal! Jeśli zależy ci na wysmukleniu sylwetki, to taki rodzaj ruchu będzie idealnym rozwiązaniem. Każde ćwiczenie angażuje do pracy jednocześnie kilka lub kilkanaście grup mięśniowych, co nie tylko korzystnie wpływa na wygląd ciała, ale również na siłę, gibkość i koordynację ruchową (na początku może być trudno z utrzymaniem równowagi). Dodatkowo Animal flow zwiększa świadomość własnego ciała, a naśladowanie ruchów podpatrzonych u zwierząt korzystnie działa na naszą psychikę. W końcu my też nimi jesteśmy!bottom of page