top of page

Dlaczego dieta 3D Chilli jest skuteczna?


Dieta 3D chili nie jest oparta na głodówce i nie wymaga od nas liczenia kalorii. Jest zróżnicowana i bogata w niezbędne składniki odżywcze. Podczas stosowania diety 3D chilli możemy sięgnąć po czekoladę i schudnąć nawet 12 kilogramów. Wszystko dzięki przyprawom przyśpieszającym proces przemiany materii. Odkryj, na czym polega dieta 3D chili.Na czym polega?

Dieta 3D chili nie wymaga właściwie żadnych wyrzeczeń - jemy wszystko to, co lubimy, nie głodujemy, a i tak gubimy zbędne kilogramy. Jak to możliwe? Sekret tej metody polega na zastosowaniu odpowiednich przypraw w określonych porach dnia. Mowa tu o mieszankach tworzących 3 grupy odpowiedzialne za "trójwymiarowy" system spalania kalorii. Przyprawy, o których mowa, są klasyfikowane w konkretnych kolorach:

  • grupa czerwona - papryka chili, papryka ostra, papryka słodka, papryka peperoni, pieprz czarny, curry,

  • grupa żółta - imbir, cynamon i kardamon,

  • grupa zielona - bazylia, mięta, oregano, szałwia, tymianek i czosnek. 


Dieta 3D chili – efekty

To właśnie przyprawy odpowiadają za niezwykłą skuteczność diety 3D chili. Zawarte w nich substancje przyspieszają metabolizm i wspomagają pracę układu trawiennego, co przekłada się na wyraźną redukcję tkanki tłuszczowej.

Z dobroczynnego wpływu kapsaicyny i piperyny, zawartych w grupie czerwonej, należy skorzystać wieczorem, dodając przyprawy do kolacji. Substancje te stymulują procesy metaboliczne, co skutkuje skutecznym spalaniem tłuszczu i niemal natychmiastowym zużyciem przyjmowanych wraz z posiłkiem kalorii.

Substancje zawarte w przyprawach żółtych pobudzają pracę układu trawiennego i hamują apetyt. Z tego względu należy je dodawać do posiłków spożywanych w ciągu dnia. Zadaniem zielonej grupy jest łagodna regulacja pracy żołądka i zmniejszanie objawów ewentualnej niestrawności. Te przyprawy należy więc dodawać do każdego śniadania. 


Dieta 3D chili. Załącznik do diety

Dieta 3D chili nie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jednak podczas jej stosowania powinniśmy przestrzegać dwóch ważnych zasad: spać 8 godzin i zjadać każde śniadanie. Niedostateczna ilość snu sprawia, że tempo przemiany materii znacznie spada. Kiedy jesteśmy niewyspane, z naszych komórek jest uwalniana grelina – hormon odpowiedzialny za wzrost apetytu. Dlatego 8 godzin snu z pewnością pozwoli ci cieszyć się smukłą sylwetką. Nie zapominaj także o zjedzeniu śniadania. W ciągu dnia twój mózg podejmuje bardzo duży wysiłek, w związku z tym potrzebuje porannego zastrzyku energii w postaci glukozy.


Dieta 3D chili nie dla każdego

Dieta 3D chili nie jest dla każdego. Jeśli chorujesz na wrzody żołądka lub jakąkolwiek inną chorobę związaną z układem pokarmowym, skonsultuj się z lekarzem i spytaj go, czy możesz stosować dietę 3D chili. To samo zalecenie dotyczy osób cierpiących na nadciśnienie.


Należy pamiętać, że żadna dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeżeli zapomnimy o racjonalnym komponowaniu posiłków. Dieta 3D chili jest skuteczna, nie oznacza to jednak, że zwalnia nas to z zachowania umiaru w jedzeniu. Nie należy przekraczać dziennego zapotrzebowania kalorycznego, a wieczorem warto zrezygnować z potraw tłustych i ciężkostrawnych.Kasia Skowrończyk 
źródło: materiały prasowe
bottom of page