top of page

Dron wleciał do mieszkania piłkarza! | wideo


Zenit Sankt Petersburg znalazł sposób, by mimo powszechnego obowiązku pozostania w domach z powodu koronawirusa wręczyć nagrodę dla piłkarza miesiąca. Występujący w tym rosyjskim klubie Brazylijczyk Malcom odebrał ją od... drona, który wleciał do jego mieszkania.Kibice Zenitu - oceniając marcowe mecze - oddali prawie 30 procent głosów na Malcoma. Po 22 kolejkach Zenit jest liderem i ma przewagę dziewięciu punktów nad Lokomotiwem Moskwa, w którym grają Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Rozgrywki są obecnie zawieszone z powodu pandemii. Trudna sytuacja zdrowotna i związane z nią obostrzenia nie przeszkodziły jednak klubowi dostarczyć nagrody bez konieczności wychodzenia Brazylijczyka na zewnątrz.


Dostałem przed chwilą wiadomość, że powinienem otworzyć okno - powiedział 23-letni zawodnik w umieszczonym na Twitterze filmie.

Nagrał moment, w którym dron zbliżał się do jego mieszkania, następnie wleciał przez okno, wystraszywszy jego kota, a potem wylądował na podłodze. Były piłkarz Barcelony podziękował fanom za oddane na niego głosy oraz zaapelował, by zostali w domach. - To ważne - podkreślił.W związku z pandemią przerwa w rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej potrwa co najmniej do 31 maja. Władze ligi zapewniły, że na razie nie planuje się ich wcześniejszego zakończenia.

Według oficjalnych danych w Rosji stwierdzono ponad 13,5 tysiąca zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 100 osób.źródło: onet sport
bottom of page