top of page

Ekologia rozpycha się w siłowniach


Wygodna, przyczepna, trwała to cechy, na które zwykle zwracają uwagę użytkownicy mat do ćwiczeń. A co powiecie na produkt, który spełnia wszystkie te funkcje, a dodatkowo jest… przyjazny środowisku?Wykonana w 86% z trzciny cukrowej i nadająca się w 100% do recyklingu profesjonalna mata treningowa ERGO-ECOTM to nowość w ofercie Gipara Fitness. Została wyprodukowana z innowacyjnej pianki GREEN EVA™ powstałej z certyfikowanych upraw trzciny cukrowej w środkowo-południowej Brazylii. Bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery całego procesu produkcji ERGO-ECO™ jest ujemny.


Trzcina cukrowa zamiast plastiku


Do oferty Gipara Fitness trafiła wykonana w 86% z trzciny cukrowej i nadająca się w 100% do recyklingu profesjonalna mata treningowa ERGO-ECOTM. Została wyprodukowana z innowacyjnej pianki GREEN EVA™ powstałej z certyfikowanych upraw trzciny cukrowej w środkowo-południowej Brazylii. Bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery podczas całego procesu produkcji jest ujemny.

Większość mat dostępnych na rynku jest produkowana z tworzyw sztucznych typu EVA i PCV, zatruwających środowisko. Dodatkowo nie nadają się one do recyklingu. Nowa mata powstała z myślą o wszystkich miłośnikach sportu, którzy chcą też aktywnie zaangażować się w minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne.


W pełni ekologiczna mata do ćwiczeń to element rewolucji na rynku fitness w Polsce, którą zapoczątkowaliśmy i sukcesywnie realizujemy. Budowanie oferty w oparciu o rozwiązania przyjazne dla planety to dla nas priorytet. Dlatego już dziś w wielu siłowniach widzimy ćwiczących w naszych ubraniach produkowanych z butelek PET ludzi czy urządzenia cardio z linii ECO-POWRTM, w których energiach kinetyczna generowana przez ćwiczących jest zamieniana na energię elektryczną- powiedział Arkadiusz Paszun, prezes IMG SA, właściciel marki Gipara Fitness.

Właściwości eko maty


Mata jest lekka, trwała, bezzapachowa i łatwo ją utrzymać w czystości, co ma szczególne znaczenie w dobie koronawirusa. Liczne przetłoczenia i ergonomiczny kształt zapewniają doskonałą amortyzację i przyczepność do podłoża, co znacząco ułatwia trening. Ponadto dzięki specjalnemu otworowi łatwo ją łatwo przechowywać. Produkt można kupić w internetowym sklepie Gipara Fitness w cenie 244,99 złotych. Mata zdobyła pierwszą nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży fitness FIBO INNOVATION & TREND AWARD 2020, w kategorii „Ekologia i zrównoważony rozwój”.Ogólnopolska akcja wymiany mat w siłowniach na ekologiczne


Wraz z wprowadzeniem nowego produktu na rynek Gipara Fitness zaprasza kluby fitness i siłownie do ogólnopolskiego programu „Sweet taste – no waste”, w ramach którego zachęca do wymiany starych mat z tworzywa sztucznego, na nowe ekologiczne. Mechanizm akcji jest prosty – przy zakupie 30 mat treningowych  ERGO-ECOTM, Gipara Fitness odbiera stare maty, rozdrabnia je i używa jako wypełnienia do kompletu puf wypoczynkowych, które trafią z powrotem jako prezent do klubu. Zaprojektowane przez Gipara Fitness na potrzeby tej akcji pufy – jedno duże poduszkowe siedzisko i mniejsze okrągłe – doskonale sprawdzą się jako wyposażenie strefy relaksu w siłowaniach.


Patronat nad akcją „Sweet taste – no waste” objęła fundacja Eco4Life, wspierająca rozwój techniki i innowacyjności w zakresie działań proekologicznych, a także wdrażająca oraz udostępniająca nowe rozwiązania służące ekologii. Akcja potrwa do 30 września 2020 roku. Mata ERGO-ECOTM to nowa jakość akcesoriów sportowych, które poza tym, że wzorowo spełnia wszystkie swoje funkcje, jest przyjazna dla środowiska.Renata Roman
źródło: Gipara Fitness
bottom of page