top of page

Eksplozja otwarć w branży fitness!

Zaktualizowano: 21 lis 2020


Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa od 17 października działalność aquaparków, basenów i siłowni została zawieszona w całej Polsce. Mimo to sieć klubów Total Fitness oraz Zdrofit ogłosili, że od 30 października znów są otwarci. Okazuje się bowiem, że chociaż rząd wystosował formalny zakaz, siłownie, baseny czy centra fitness nadal mogą prowadzić działalność, ale pod pewnymi warunkami.Jakiś czas temu informowaliśmy o wznowieniu działalności przez największe sieci klubów fitness aby chwilę później oznajmić, że zamykają się ponownie. Nowe obostrzenia, sprzeczne informacje, brak zysków i kontrole policji doprowadziły do sytuacji, gdzie w jednej chwili największe kluby fitness wznowiły swoją działalność zaledwie na tydzień aby zamknąć je ponownie. Ta prawdziwa huśtawka zafundowana klientom oraz pracownikom nie ma końca ponieważ wielkie kluby sieciowe ogłosiły po raz kolejny wznowienie działalności.


Benefit Systems

Aż 60 obiektów Benefit Systems ponownie wznowiła swoją działalność. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać:


Drodzy, dziękujemy Wam ogromnie, za to, że jesteście z nami na dobre i na złe. Mimo niezależnych od nas warunków – zmian przepisów oraz dynamicznej sytuacji epidemicznej – nieustająco pracujemy nad tym, aby ćwiczenia i dbanie o zdrowie w naszych obiektach były możliwe. Ostatnie rozporządzenie zmusiło nas do zamknięcia dużych klubów (powyżej 2 tys. mkw) oraz tych zlokalizowanych w galeriach handlowych. W tym czasie nie próżnowaliśmy i przygotowaliśmy do otwarcia obiekty, które spełniają obowiązujące wytyczne. Dzięki temu, od środy 18.11.2020 r. otwieramy wybrane lokalizacje. Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć o zasadach, do których powinny się stosować wszystkie osoby przebywające na terenie naszych obiektów sportowych.


Poniżej link do wszystkich 60 otwartych obiektów:

https://czasnazdrowyruch.pl/kluby


Fitness Platinium

Na profilu facebookowym możemy przeczytać, że od 23 Listopada sieć klubów Fitness Platinium ponownie otwiera swoje kluby. Z informacji wynika, że tylko część klubów zostanie otwarta:


Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! W poniedziałek, 23 listopada, wybrane kluby sportowe Fitness Platinium zostaną ponownie otwarte! Tak, wiemy, że wiele z Was czekało na tę informację!

Kluby sportowe, które zostaną otwarte to:

  • Platinium Fitness Aleksandry 11

  • Platinium Fitness Aleja Pokoju 16

  • Platinium Fitness Zachodnia 27

  • Platinium Fitness Reymonta 22A (The Legend)

KTO MOŻE TRENOWAĆ?

Zgodnie z rozporządzeniem w klubach sportowych mogą trenować osoby:

  • przygotowujące się do zawodów sportowych,

  • osoby, które przygotowują się do zawodów sportowych w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc organizowanych przez Fitness Platinium,

  • osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego.

KARTY I PROGRAMY PARTNERSKIE

Jesteście sportowcami macie karty i pakiety sportowe (Ok System, Fit Profit, Fit Sport, Benefit Systems) akceptowane przez naszą sieć? W takim razie również możecie korzystać z klubów sportowych Fitness Platinium!


OBOWIĄZKOWE ZAPISY

Na wszystkie zajęcia i wizyty w klubach obowiązują zapisy. Zapisy ruszają od piątku (20 listopada) poprzez panel Klienta.


GODZINY OTWARCIA

Kluby Sportowe Fitness Platinium będą otwarte w następujących godzinach:

Od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 – 23:00.

W soboty i niedziele w godz. 8:00 – 20:00. Fitness Platinium Aleja Pokoju 16 w weekendy będzie otwarty w godz. 8:00 – 22:00.

Na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń w tygodniu w godzinach 14:30 – 15:00 oraz w weekendy w godzinach 14:00 – 14:30 kluby zostaną wyłączone z użytku.


CO Z KARNETAMI?

Wszystkie karnety nadal pozostaną zawieszone. Jeśli chcesz uczestniczyć w zajęciach, zaloguj się na swoje konto i zmień datę zamrożenia karnetu. Jeśli nie chcesz korzystać z klubów sportowych, nie musisz nic robić, Twój karnet nadal pozostanie zawieszony.


Xtreme Fitness Gyms

Kluby fitness zostały otwarte 27 października. Sieć tłumaczy, że decyzja o wznowieniu działalności spowodowana została głownie ogromnym zainteresowaniem klientów oraz wieloma prośbami o uruchomienie siłowni.


"Każdy klubowicz deklaruje na wejściu, za pomocą naszej aplikacji XtremeAPP lub pisemnie, charakter wizyty w klubie. Wszystko zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem i zaleceniami sanitarnymi. Oczywiście nadal obowiązkowo należy zachować 1,5 metra dystansu od pozostałych trenujących, dezynfekować ręce, szafkę oraz sprzęt wykorzystywany do treningu. Można to zrobić z łatwością, ponieważ w każdej strefie klubu znajdują się środki do dezynfekcji" - poinformowała Marta Zachara, dyrektor generalna sieci .


Obostrzenia

Przypomnijmy, że rząd wprowadził zakaz funkcjonowania siłowni od 24 października. Wyłączeniem objęte są obiekty, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,

  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,

  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.


Filip Przybylski
źródło: materiały prasowe 
bottom of page