top of page

Europejski rynek fitness stale rośnie! Raport EuropeActive 2020


2 kwietnia 2020 r. EuropeActive opublikowało najnowsze badanie rynku obejmujące rok 2019. Jest to najbardziej kompleksowy przegląd dostępnego rynku europejskiego i jest to siódma edycja. Raport obejmuje analizę ogólnego rozwoju rynku, trendów w ekosystemie zdrowia i sprawności, szczegółowe przeglądy 17 krajów, szczegółowy opis 30 największych operatorów, rozwój polityki UE oraz fuzje i przejęcia.Zgodnie ze sprawozdaniem europejski rynek zdrowia i fitness nadal silnie rósł w 2019 r., Ponieważ całkowita liczba członków klubów zdrowia i fitness wzrosła o 3,8% do prawie 65 milionów. Ogółem sektor powitał 2,4 miliona nowych członków. Przy wzroście członkostwa o 5,1% do 11,7 miliona członków Niemcy umocniły swoją pozycję kraju o największej liczbie członków przed Wielką Brytanią (10,4 miliona), Francją (6,2 miliona), Włochami (5,5 miliona) i Hiszpanią (5,5 milion).


TOP 5 najlepszych europejskich rynków fitness pod względem członkostwa:


  • Niemcy

  • Wielka Brytania

  • Francja

  • Włochy

  • Hiszpania


Jeśli chodzi o penetrację rynku, Norwegia i Szwecja zajmują najwyższe miejsca, z 22,0% ogólnej liczby członków klubu fitness. Inne kraje o wysokiej penetracji klubów fitness to Dania (18,9%), Holandia (17,4%), Finlandia (17,2%) i Wielka Brytania (15,6%). Ogółem 8,1% ogólnej populacji Europy było członkami klubów zdrowia lub fitnessu, a wskaźnik penetracji wynosił 9,7% dla osób w wieku 15 lat i starszych. Tak więc wysokie wskaźniki penetracji w większości krajów Europy Północnej i Środkowej zostały częściowo zrównoważone przez mniejszą penetrację rynku na wielu rynkach fitness w Europie Południowej i Wschodniej. Z 2,22 milionami członków Basic-Fit stał się operatorem numer jeden w Europie, zarówno pod względem członków, jak i klubów, wyprzedzając Grupę RSG z 2,05 milionami członków. Pure Gym (1,35 miliona), Clever fit (950 000) i The Gym Group (794 000) ukończyli pierwszą piątkę.


TOP 5 najlepszych europejskich operatorów pod względem członkostwa:


  • Basic-Fit

  • RSG Group ( McFit, John Reed)

  • Pure Gym

  • Clever fit

  • The Gym Group


Herman Rutgers, członek zarządu EuropeActive i współautor raportu, skomentował:


„Rok 2019 był kolejnym rokiem dalszego rozwoju sektora. Dobrze było widzieć ponadprzeciętny wzrost na 3 największych rynkach. Interesujące było również obserwowanie silnego wzrostu liczby konceptów franczyzowych zarówno w klubach, jak i butikach. Jesteśmy przekonani, że do 2025 r. Osiągniemy cel 80 milionów członków, a być może nawet 100 milionów do 2030 r. ”

R.R.
bottom of page