top of page

Flash Mob Fitness, można zabrać im wszystko - ale nie pasję!


Przedstawiciele branży fitness od miesięcy apelują o jej otwarcie. Aktualnie szacuje się, że od połowy października jej straty wynoszą około 2,3 mld zł. Grupa trenerów oraz pasjonatów zdrowego trybu życia postanowiła wysłać jasny komunikat rządzącym oraz wszystkim Polakom. Kluby fitness są bezpieczne!


foto: Megaforma.pl


W poniedziałek w warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy, grupa pasjonatów zorganizowała fitness flash mob. Przeprowadzili trening z topowymi instruktorami warszawskimi na znak protestu i podkreślenia, że w klubach fitness jest bezpiecznie. Jak sami wskazują - można zabrać im wszystko - ale nie pasję. Viralowa akcja będzie powtarzana w innych miastach w Polsce już wkrótce.


W dosłownym tłumaczeniu pojęcie „flash mob” oznacza „błyskawiczny tłum”. Dlaczego? Ideą flash moba jest zaskoczenie czymś niespotykanym, niebanalnym i niesztampowym – czymś spontanicznym!


Fitness Flash Mob

Idea była prosta. Zaznaczyć, że branża fitness to zdrowie, a kluby są bezpieczne. To było pierwsze tego typu wydarzenie fitness w Polsce. Tak tworzy się piękna historia gdzie pasjonaci walczą w pozytywny sposób o swoje prawa. Chcą zostać zauważeni i podkreślić swoją wartość wśród społeczeństwa.


Zaczęło się od jednej osoby, która zaczęła się przebierać na środku galerii handlowej. Przechodnie zwrócili uwagę kiedy mężczyzna rozebrał się do majtek i wyjął z torby ubrania treningowe. To przykuło uwagę ludzi, którzy byli na zakupach. Mężczyzna zaczął ćwiczyć, a już po chwili dołączyły do niego kolejne osoby. Gdy z głośnika poleciała muzyka instruktorki zaczęły prowadzić dynamiczną rozgrzewkę, a z nimi dołączyły kolejne osoby w żółtych koszulkach. Wokół zgromadziło się wiele osób, które przyglądały się temu wydarzeniu z uśmiechem na twarzy. Trening trwał kilkanaście minut, a instruktorzy zmieniali się co minutę prezentując swoje ćwiczenia. Wyglądało to bardzo efektownie.


W wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób związanych z branżą fitness i byli to trenerzy, instruktorzy i ich podopieczni. Aktywność to ich sposób na życie, to praca połączona z pasją.


Pomysłodawcą oraz inicjatorem akcji był Artur Cichecki, organizacją zajęły się Ilona Wilk, Ela Prygrodzka oraz Iwona Ositek.


Postanowiliśmy zapytać Artura Cicheckiego, organizatora wydarzenia #otwieraMySport jakie przesłanie niesie ze sobą Fitness Flash Mob i jaką informację miał przekazać rządzącym, sektorowi fitness oraz wszystkim Polakom:


Idea była prosta. Zaznaczyć, że branża fitness to zdrowie, a kluby są bezpieczne. My też mamy głos! Chcemy takimi akcjami podkreślić znaczenie branży fitness i odejść od myślenia, że to zbędna rozrywka. To branża prozdrowotna, która jest najlepszym środkiem profilaktycznym w walce z wieloma różnymi chorobami i wzmacnia nasz układ odpornościowy co w tej sytuacji jest niezwykle istotne. Manifestujemy w pozytywny sposób. Bez podziałów politycznych, wyzwisk i tematów pośrednich. Zależy nam na branży fitness i świadomości Polaków jak bardzo jest to ważny element w życiu człowieka. Chcemy też zaznaczyć, że kluby fitness są bezpieczne i nie ma dowodów na to aby było inaczej. Kluby są dobrze przystosowane pod kątem reżimu sanitarnego, a klubowicze są odpowiedzialni. Mamy nadzieję odbudować spójne społeczeństwo branżowe, które obecnie jest podzielone na pasjonatów i ludzi, którzy robią to dla pieniędzy. Nam zależy na aspektach zdrowotnych na płaszczyźnie fizycznej oraz psychicznej. Opanujemy całą Polskę i będziemy to robić aż do skutku - powiedział Artur Cichecki w rozmowie z magazynem Lif-e Polska.


Ruch to zdrowie! Kluby są bezpieczne!

Organizatorzy liczą, że inne dyscypliny sportów przyłączą się do akcji i powstanie coś naprawdę wielkiego na miarę serc, które wkładają w to ludzie związani ze sportem realizujący się w życiu podążając za swoją pasją. Wiele osób żałowało, że nie wzięło udziału w wydarzeniu i na kolejne chcą przybyć. Biorąc to pod uwagę planowane są kolejne spontaniczne treningi w różnych miejscach i miastach w Polsce.


Po wydarzeniu widać było szczere zadowolenie z możliwości wspólnego treningu i chwilowego poczucia normalności choć trening odbywał się w galerii handlowej. Takiej pozytywnej energii i siły przedstawiciele branży nie czuli już dawno. Instruktorzy, trenerzy oraz pasjonaci fitness – razem stworzyli prawdziwe show. Było niepowtarzalnie, spontanicznie, energetycznie.


Instruktorzy prowadzący:

Artur Cichecki, Piotr Semkło, Arkadiusz Matuszak, Kamila Nowowiejska, Ela Przygrodzka, Patryk Tomaszewski, Aneta Nikodemska, Lidia Zamyłko, Dominika Kotovvska, Piotr Sydor Bartosz, Mogiła Gosia, Zalewska Gabriela, Gabriela Golec, Edyta Rysz, Ula Żmichowska, Krzysztof Nowicki, Iga Kowalska, Olga Mondrzejewska, Damian Bednarek.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia.


Kasia Skowrończyk 
źródło: Megaforma.pl
foto: Megaforma.pl
bottom of page