top of page

Fitness World ogłasza upadłość!

Od trzech tygodni w Polsce trwa drugi lockdown branży fitness. Niestety, nałożone ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa stały się dla części sektora przyczyną całkowitego upadku ich działalności. Dzisiaj, sieć Fitness World poinformowała o złożeniu wniosku o upadłość, a tym samym zostało zamkniętych 19 Klubów w Polsce.Pierwszy klub Fitness World został otwarty w 2005 roku w Danii. W 2015 roku pojawiła się pierwsza siłownia tej sieci w Polsce i do tej pory pojawiło się na naszej mapie 19 klubów w trzech województwach. Kluby były otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeszcze wczoraj na oficjalnym fanpejdżu Fitness World pojawił się grafik zajęć online… Obawiamy się, że to nie pierwszy klub, który w najbliższym czasie ogłosi upadłość.


Na stronie sieci klubów Fitness World pojawiło się oświadczenie, w którym właściciel informuje o złożeniu wniosku o upadłość. W związku z tym, kluby zostały zamknięte na stałe. Jak podano w oświadczeniu, zaprzestano pobierania opłat z kart kredytowych, a przedpłacone niewykorzystane opłaty zostaną rozliczone w ramach procedury upadłościowej.

234.html

"Chciałbym poinformować Państwa, że utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna. W związku z tym właściciel Fitness World sp. z o.o. złożył wniosek o upadłość Fitness World sp. z o.o. Nasze kluby zostają zamknięte na stałe. Zaprzestaliśmy pobierania opłat z kart kredytowych. Przedpłacone, a niewykorzystane opłaty zostaną rozliczone w ramach procedury upadłościowej.


W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na adres skrzynki elektronicznej: klubowicz@pl.fitnessworld.com. Jak tylko będzie to możliwe, odpowiemy na Państwa pytania. Dziękujemy za Waszą energię, uśmiechy w klubach i współpracę w ostatnich latach."Renata M. Roman
źródło: materiały prasowe
bottom of page