top of page

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone w związku z pandemią!

Zaktualizowano: 26 mar 2020

Igrzyska Olimpijskie przeniesione na 2021 rok. Z powodu pandemii koronawirusa odwoływane są największe sportowe imprezy na świecie. Długo przed decyzją o przeniesieniu turnieju wstrzymywali się przedstawiciele MKOl, ale i również oni ugięli się pod presją zarazy. Oficjalnie letnie igrzyska olimpijskie – Tokio 2020 zostały przełożone!

Igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie nadal będą nosiły nazwę „Tokio 2020”, ale odbędą się rok później – to już oficjalna informacja. O zmianie poinformował we wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wcześniej z taką propozycją w związku z pandemią koronawirusa wyszedł premier Japonii Shinzo Abe. Organizatorzy podkreślili, że ich celem jest przeprowadzenie „pełnych” zmagań olimpijskich, co będzie „stanowiło symbol zwycięstwa nad koronawirusem”.


Na oficjalnej stronie internetowej MKOl pojawiło się już oświadczenie o przełożeniu igrzysk, ale wciąż nie znamy konkretnej daty. Do oświadczenia dołączona została przemowa przewodniczącego MKOI Thomasa Bacha, w której przekazuje on słowa otuchy i wsparcia wszystkim sportowcom.Renata Roman
bottom of page