top of page

Interaktywna mata do jogi


Dzięki połączeniu mądrości płynącej ze starożytnej nauki ze zdobyczami nowoczesnej technologii, YogiFi zamieniła zwykłą, skromną matę w coś naprawdę wielkiego.Joga odniosła ogromny sukces na całym świecie. Lockdown uczynił ją jeszcze bardziej popularną ze względu na zamkniętą salę gimnastyczną i ograniczone możliwości zajęć na świeżym powietrzu, joga: nie wymaga przestronnych przestrzeni, specjalnych pomieszczeń ani wysoce specjalistycznego sprzętu. Oprócz wygodnych ubrań, W teorii potrzebna jest tylko mata. Natomiast w rzeczywistości, chociaż każdy praktykujący jogę może oczywiście samodzielnie skopiować kilka pozycji, nadal lubimy postępować zgodnie z instrukcjami nauczyciela, to znaczy odtwarzać niektóre nagrania podczas ćwiczeń na YouTube lub podczas transmisji na żywo podczas treningu. Już wkrótce będziemy mogli skorzystać z pomocy sztucznej inteligencji - pierwsza interaktywna mata do jogi pojawi się jesienią.To YogiFi, czyli mata, którą za pomocą specjalnej aplikacji można podłączyć do smartfona, smartwatcha, komputera lub Google Home Assistant lub Alexa od Amazona. Na użytkowników czekają specjalne programy ćwiczeń przygotowane przez najlepszych instruktorów jogi na świecie. Obejmują różne style i poziomy zaawansowania. Aplikacja oferuje również programy dopasowane do konkretnych sytuacji, czyli np. trening w przerwie od pracy przy biurku czy szybkie rozciąganie na lotnisku, tuż przez długim lotem.


Jednak jej najważniejszą funkcją jest to, że po pewnym czasie użytkownicy otrzymają spersonalizowane wskazówki dotyczące ich ćwiczeń. Dzieje się tak dzięki specjalnym czujnikom umieszczonym na macie, które wychwytują i przesyłają do aplikacji informacje o postępach treningu. W związku z tym zmierzą tempo, a także mogą zmierzyć nacisk wywierany na podłoże w określonym miejscu, weryfikując, czy ćwiczenie jest wykonywane poprawnie.


Nie musisz jednak martwić się o zbyt intensywne ćwiczenia: po utworzeniu profilu w aplikacji YogiFi możesz wybrać program, trenera i wyznaczyć cel ćwiczenia, który będzie później mierzony tzw. pomocą, ASANA trackera. Ta opcja monitorowania jest odpowiedzialna za drugą najważniejszą funkcję maty: użytkownik otrzyma asystenta szkolenia w czasie rzeczywistym podczas ćwiczenia. To trochę tak, jak GPS kieruje naszą drogą podczas jazdy - może wskazać następny krok lub może wskazać, czy wykonałeś niewłaściwą operację.Mata posiada wbudowaną baterię i może pracować około 5 godzin - jest przystosowana do ćwiczeń na świeżym powietrzu (np. Z dala od źródła zasilania). Nie musisz też martwić się o zasięg - mata połączy się z odpowiednim urządzeniem przez Bluetooth. Jednak pomimo zastosowanych zaawansowanych technologii producenci nadal zapewniają o tym, że przy tworzeniu maty zadbali o ochronę środowiska. Materiał z którego wykonana jest mata można ponownie wykorzystać lub całkowicie poddać recyklingowi.Renata M. Roman
źródło: materiały prasowe
zdjęcia: KICKSTARTER.COM
bottom of page