top of page

Jak legalnie otworzyć swój biznes?


Kongres Polskiego Biznesu oferuje pomoc prawną przedsiębiorcom, którzy chcą z poszanowaniem obowiązującego prawa otworzyć swoją działalność, wcześniej skrępowaną obostrzeniami epidemicznymi.W dniu rozpoczęcia inicjatywy do Kongresu Polskiego Biznesu po pomoc zgłosiło się 60 przedsiębiorców. – Firma, która teraz zdecyduje się na otwarcie ponownie swojego biznesu, uzyska pełne wsparcie prawne oraz interwencyjne ze strony naszej organizacji. Należy opisać swoją sytuację w zgłoszeniu, po czym przedsiębiorca zostanie pokierowany dalej. Zachęcamy wszystkich do otwarcia swojego biznesu, sprzeciwiamy się niszczeniu polskiej przedsiębiorczości – powiedział Kamil Sokołowski, lider krakowskich struktur Kongresu Polskiego Biznesu.


Każdy przypadek zostanie rozpatrzony z osobna (i za darmo?)


Narzędzia prawne, którymi dysponuje Kongres, będą dobierane indywidualnie i bezpośrednio dostosowywane do danego przedsiębiorstwa. – Wszystkie działania będą podejmowane zgodnie z prawem, dlatego oferujemy konsultacje prawnicze. Na pewno nie będziemy naginali obowiązującego prawa, natomiast wypracujemy rozwiązanie, które umożliwi legalne otwarcie i prowadzenie działalności – tłumaczył Kamil Sokołowski.


Wśród członków Kongresu wielu zdecydowało się wesprzeć inicjatywę prawnie, organizacja liczy jednak także na zewnętrze wsparcie. Liczba zgłoszeń może wkrótce przerosnąć możliwości KPB.


W ciągu ostatniej doby Kongres Polskiego Biznesu utworzył zbiórkę pieniędzy „na pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy otwierają biznes w trakcie lockdownu”. Uzbierano już ponad 30 tys. zł z docelowo 100 tys. zł.


– Prawnicy oczywiście za konsultacje będą pobierali wynagrodzenie, a my jako Kongres z pomocą tych zbiórek będziemy ponosili za to koszty, w konsekwencji wszyscy przedsiębiorcy, którzy się do nas zgłoszą, będą uzyskiwać pomoc prawną za darmo – mówił Sokołowski.


Przedsiębiorcy zainteresowani pomocą prawną ze strony Kongresu Polskiego Biznesu są proszeni o zgłaszanie się na adres e-mail: biuro@kongres.biz.

Kongres Polskiego Biznesu to związek pracodawców, który wystartował w marcu 2020 roku. Jego inicjatorem oraz prezesem jest dr Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN, doradca podatkowy, ekonomista.Łukasz Jeżak
źródło: biznes.lovekrakow.pl
bottom of page