top of page

Jak okrążyć ziemię bez wychodzenia z domu?

Pandemia uruchomiła w Polakach ogromną ilość solidarności i poczucia wspólnoty. Od wsparcia emocjonalnego, przez konkretne działania pomocowe aż po wspólną mobilizację do dbania o siebie. Razem możemy zrobić znacznie więcej, niż osobno.


Dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo to nie tylko stosowanie zalecanych środków ostrożności, ale też wszystkie działania, które wpływają na poprawę naszej odporności. Ponad połowa Polaków (59 proc.) zmniejszyła swoją aktywność fizyczną od czasu wybuchu pandemii i wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się.

Zamiast się zmuszać, szukaj tego, co sprawia przyjemność


Ograniczenia związane z pandemią spowodowały wiele dodatkowych wyzwań w naszej codzienności. Dlatego szczególnie ważne, żeby te działania, które mają nam pomóc, poprawić samopoczucie i kondycję były przede wszystkim przyjemne.

Stawiając na dobrą atmosferę i poczucie wspólnoty możemy osiągnąć znacznie więcej niż próbując się zmusić do aktywności wyłącznie ze zdrowego rozsądku. Uczestnicy zorganizowanej przez Head & Shoulders akcji pokazali, że nie ma rzeczy niemożliwych: mimo społecznej izolacji kilkanaście tysięcy osób codziennie ćwiczyło przed ekranem, realizując program przygotowany przez charyzmatycznego Qczaja. W ramach wyzwania Polacy, zachęcani i mobilizowani przez znanych i lubianych celebrytów, przez 2 tygodnie wspólnie ćwiczyli o tej samej porze. Aż 75 proc. badanych (trzy czwarte!) wskazało, że nic nie pomaga im tak, jak towarzystwo innych osób – partnerów lub przyjaciół. Jak skorzystać z takiej formy wsparcia w czasie, kiedy  fizyczne spotkania z innymi ludźmi są znacznie ograniczone? Okazuje się, że dla chcącego nic trudnego. Head & Shoulders zaangażowało znanych i lubianych sportowców, prezenterów i aktorów, a widzów (i czytelników Onetu!) zaprosiło przed ekrany do wspólnych treningów.


Media społecznościowe dały nam poczucie bycia w kontakcie, a świadomość, że razem z nami wyzwanie podejmują tysiące innych osób poprawiała nastrój i dodawała sił.


Nigdy nie jest za późno, żeby poczuć się lepiej!

Poranny cykl ćwiczeń przygotowany przez trenera personalnego to nie tylko profesjonalna propozycja zadbania o całościową kondycję, ale też doskonały poprawiacz nastroju. Autor treningów, Daniel Józek Kuczaj “Qczaj” to mistrz uśmiechu i serdeczności, o czym wiedzą wszyscy, którzy go znają – a pozostałych gorąco zachęcamy do tego, by się o tym samodzielnie przekonać. Nigdy nie jest za późno, by sprawdzić, czy i nam udział w porannych ćwiczeniach poprawi humor. Nawet jeśli nie odczujemy poprawy kondycji (co jest mało możliwe - nawet krótka, ale regularna aktywność fizyczna daje odczuwalne efekty już po dwóch tygodniach), z pewnością doświadczymy poprawy nastroju dzięki wytwarzanym podczas aktywności fizycznej endorfinom. 


Trzykrotnie obiec Ziemię


Liczbowe podsumowanie akcji jest oszałamiające: szacuje się, że uczestnicy treningów łącznie spalili około 7 milionów kalorii. Aby lepiej sobie wyobrazić, co to oznacza, wystarczy uświadomić sobie, że tyle kalorii można spalić przebiegając około 130 000 kilometrów – co daje wartość odpowiadającą ponad trzykrotnemu okrążeniu Ziemi wzdłuż równika! A to wszystko w domowym zaciszu i zgodnie z zasadą zachowania dystansu fizycznego. Dzięki akcji, której działania koncentrowały się głównie w mediach społecznościowych, uczestnicy  mogli w danej chwili być razem i wspierać się w powrocie do formy.  Dodatkowo humor poprawiali internautom trenujące z Qczajem gwiazdy – Rafał Maślak, Maciej Dowbor, Małgorzata Ohme, Hanna Lis, Sylwia Nowak, Rafał Jonkisz i Krzysztofem Golonka. Akcję wspierali także ambasadorzy marki, Basia Kurdej-Szatan oraz Robert Lewandowski.


[1] Badanie zrealizowane przez PBS sp. z o.o. w ramach projektu marki Head & Shoulders pt. „Zacznij dzień z czystą głową” w technice CATI w maju 2020 r. na ogólnopolskiej próbie n=711 Polaków w wieku 18+.

bottom of page