Ćwiczenia w domowym zaciszu naprawdę mogą być efektywne. Najważniejsze to znaleźć motywację i formę treningu, która sprawi
nam frajdę. W internecie jest wiele treningów do wyboru, a jaki trening interesuje statystycznego Kowalskiego?

W związku z pandemią koronawirusa polski rząd wprowadził ograniczenia dotyczące funkcjonowania obiektów sportowych. Do odwołania zostały zamknięte siłownie, baseny i kluby fitness. Minister zdrowia zaleca pozostanie w domach, co wyklucza także treningi na świeżym powietrzu.
Między innymi dlatego aktywność fizyczna została przeniesiona do domów. Bardzo popularne zrobiły się treningi online. Szczegółową analizę na ten temat przeprowadzili przedstawiciele programu MultiSport.
Ze zgromadzonych danych wynika, że:
blisko 37 proc. osób wybiera treningi online wzmacniające mięśnie
25 proc. sięga po treningi dedykowane wspólnej aktywności z dziećmi
22 proc. ćwiczy, by poprawić wydolność organizmu
Według raportu wielu użytkowników sięga również po instrukcje dotyczące nawyków żywieniowych. Statystyki pokazują, że Polacy podchodzą do treningów kompleksowo, wraz ze zbilansowaną dietą. Widać również trend, który u zachodnich sąsiadów i w Skandynawii promowany jest od dawna czyli treningi rodziców z dziećmi.
W marcu 2020 r. te materiały edukacyjne cieszyły się dwukrotnie większym zainteresowaniem niż w lutym. W ostatnich dwóch tygodniach marca, czyli czasie trwania ogólnopolskiej kwarantanny, użytkownicy pobrali dwa razy więcej zindywidualizowanych planów dietetycznych, niż w czasie pierwszych dwóch tygodni tego miesiąca – powiedział dr Adam Waszkowski, dyrektor działu analiz Benefit Systems, firmy będącej twórcą programu MultiSport.
Renata M. Roman