top of page

Kasa fiskalna dla siłowni!

Obowiązek instalowania i ewidencjonowania sprzedaży w kasie dotyczy sprzedaży do osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Jeśli Twoja firma dokonuje takiej sprzedaży, powinieneś dokładnie zapoznać się z odpowiednimi przepisami, aby ustalić, czy powinieneś korzystać z kasy fiskalnej.
Dla siłowni nie zostało przewidziane zwolnienie przedmiotowe z obowiązku stosowania kasy fiskalnej. Trzeba zatem rozważyć, czy przedsiębiorca prowadzący siłownię ma prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.


Osoby prowadzące siłownie, a więc obiekty służące poprawie kondycji fizycznej, mają przywilej skorzystania ze zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej do limitu obrotów ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych wynoszącego 20 000 zł w skali roku. Z uwagi na to, że osobami korzystającymi z siłowni są głównie osoby fizyczne, limit ten zazwyczaj zostaje szybko przekroczony, przez co konieczny staje się zakup kasy fiskalnej.


Interpretacja Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej wyjaśnia również, że nie wszystkie usługi, które oferowane są na siłowni wymagają kas ONLINE.

„Sformułowanie "wyłącznie w zakresie wstępu" należy rozumieć w ten sposób, że wszystkie usługi dodatkowe świadczone np. przez siłownię, które nie są związane z normalnym typowym jej użytkowaniem, takie jak usługi restauracyjne na terenie klubu, zakup napojów, odżywek, czy też usługi instruktora, nie mogą zostać uznane za usługi w zakresie "wstępu".

Co m. in. oznacza, że trener fitness oferujący indywidualne zajęcia na terenie siłowni, nie musi dokonywanych przez klientów opłat rejestrować na kasie ONLINE.


Kasy fiskalne on-line dla siłowni


Termin obowiązku instalacji kas fiskalnych on-line dla usług związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju został przesunięty na 1 lipca 2021 roku. Oznacza to, że wszystkie siłownie użytkujące kasy fiskalne starego typu już za kilka miesięcy będą zobowiązane do zakupu nowych urządzeń – kas fiskalnych on-line.


Kasy fiskalne on-line to urządzenia na stałe podłączone do internetu, a co za tym idzie do Centralnego Repozytorium Kas, przez co naczelnicy urzędów skarbowych i naczelnicy urzędów celno-skarbowych mają możliwość bieżącego kontrolowania zawieranych transakcji.


Drukarki i kasy ONLINE

Kluby fitness i siłownie zazwyczaj posługują się programem sprzedażowym i mają osobne, wydzielone stanowiska kasowe. Dlatego też, najlepszą opcją dla nich będzie drukarka fiskalna ONLINE.źródło: materiały prasowe

bottom of page