top of page

Kluby Fitness tylko dla kobiet?

Coraz więcej siłowni jest otwartych tylko dla kobiet. W Warszawie jest ich kilkanaście i cieszą się one dużą popularnością. Czy jest to trend dla nowo powstałych siłowni i klubów fitness w XXI wieku?W takich miejscach panie znajdują wszystko to, co potrzebne jest, aby wymodelować sylwetkę, a po wysiłku odpowiednio się zrelaksować. Dobrze wyposażona sala aerobowa, a także siłownia. Kluby fitness dodają wciąż nowe formy zajęć. Panie mogą chodzić także na zumbę. Na miejscu działa też solarium i fryzjer. Wszystko w jednym miejscu :)


Wyjście na siłownię czy do klubu fitness to ma być dla nas chwila relaksu i pokonywanie własnych granic. Musimy w miejscu, w którym ćwiczymy, czuć się dobrze. Często przez kompleksy związane z wyglądem (otyłość, mankamenty figury) nie mamy ochoty pokazywać się publicznie. Tym bardziej, jak obok widzimy kolesi z idealnie wyrzeźbionym ciałem. Spocone, zmęczone, bez makijażu szybko uciekamy do szatni i chowamy się pod kapturami. Dlatego coraz więcej kobiet wybiera kluby, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla Pań lub mają osobne, nie-koedukacyjne siłownie. - fitestujemy.pl

Powstają również kluby fitness skierowane tylko do pań w każdym wieku. Dobrze będą się tam czuły studentki, mamy z dzieckiem, a także panie 60+, można nie tylko uprawiać tradycyjny fitness, ale też taniec - latino, salsę czy taniec brzucha.


W ofercie często znajdują się też zajęcia dla kobiet powyżej 60 roku życia oraz matek, które chcą ćwiczyć z dziećmi, można również zarezerwować masaż lub skorzystać z sauny.


Kilka zalet chodzenia na siłownię:


Spalanie kalorii w super tempie!


Coraz więcej ćwiczeń sprawia, że ​​nasze mięśnie są wydajniejsze! Dlatego ćwiczenia siłowe są skuteczniejsze niż popularne ćwiczenia aerobowe w procesie odchudzania!


Świetne samopoczucie na zawołanie!


Jak wiesz, siłownia pomoże Ci osiągnąć świetną sylwetkę. Piękna sylwetka to lepszy nastrój, większa pewność siebie i wdzięk!


Wysportowana, zgrabna i zdrowa!


Zapobiegamy cukrzycy. Podczas treningów zużywamy energię, która pochodzi z cukrów prostych – tym samym zmniejszając poziom glukozy we krwi. Wytrzymałe mięśnie odciążają stawy. Tym samym zmniejszamy ryzyko urazów i kontuzji.Adrian Kaźmierczak

bottom of page