top of page

KLUBY OTWARTE!

90% klubów pozostanie otwartych! "Nie chodzi o biznes. Znam moich ludzi, chodzi o coś więcej. O nasze prawa o wybór! Chcą nam zabrać wolność. Otwarcie klubów Xtreme Fitness to symbol, symbol posiadania możliwości wyboru! Nie możemy sobie pozwolić na to żeby stracić zespół! To ludzie tworzą naszą firmę. Chcemy nimi się zaopiekować, za wszystkie wypracowane godziny będą mieli zapłacone!" - Łukasz Dojka CEO Xtreme Fitness.
Na stronie internetowej sieci franczyzowej została podana informacja, w której mowa o tym, że: "kluby fitness będą działać od 28 grudnia." Nowe zasady funkcjonowania są dostępne dla klubowiczów oraz kadry zarządzającej.


Aktualne zasady i ograniczenia:


SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FITNESS, BASENY ORAZ AQUAPARKI, STOKI NARCIARSKIE


Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Wyjątkiem są baseny, siłownie i kluby i centra fitness:

  • działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,

  • dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. stoki narciarskie są nieczynne.

Obowiązuje do: 17 stycznia 2021 r.


SPORTOWE KLUBY TANECZNE

Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.

Obowiązuje do: 17 stycznia 2021 r.

TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE

Osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego są zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa. Z tego obowiązku nie są zwolnione osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie, chyba, że np. biegają na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży. Obowiązuje do: 17 stycznia 2021 r.

WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE

Organizacja współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych jest dopuszczalna wyłącznie w przypadku sportu zawodowego. Wydarzenia mogą odbywać się bez udziału publiczności.

Obowiązuje do: 17 stycznia 2021 r.

ZWOLNIENIE Z OBOWIĄZKU KWARANTANNY DLA UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH

Zwolnienie z obowiązku kwarantanny dla osób spoza UE dotyczy:

  • zawodników,

  • członków sztabu szkoleniowego,

  • lekarzy, fizjoterapeutów,

  • sędziów,

  • akredytowanych dziennikarzy.


Zwolnienie dotyczy osób, które biorą udział w zawodach organizowanych przez:

  • międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski,

  • międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do federacji sportowej

  • polski związek sportowy.


Ważne! Osoby, które przekraczają polską granicę, muszą przedstawić Straży Granicznej pismo wystawione przez organizatora zawodów sportowych. Może to być także – poświadczony przez właściwy w danym sporcie polski związek sportowy – dokument zawierający dane dotyczące odbywania się zawodów sportowych, ich terminu oraz charakteru uczestnictwa.

OŚRODKI PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH OTWARTE DLA SPORTOWCÓW

Zawodnicy mogą przygotowywać się do najważniejszych imprez rangi międzynarodowej w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich. (Spała, Wałcz, Zakopane, Cetniewo, Szczyrk i Giżycko).

SANATORIA, UZDROWISKA, REHABILITACJA

Sanatoria i działalność uzdrowiskowa jest zawieszona, z możliwością dokończenia już rozpoczętych turnusów. Wyjątkiem są przypadki, w których zaprzestanie rehabilitacji grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta.

Obowiązuje do: odwołaniaFilip Przybylski
bottom of page