top of page

Krzysztof Pakulec - "murem za klubami fitness"

Krzysztof Pakulec, konsultant wielu klubów fitness w Polsce, którym udzielił wsparcia zrzekając się swojej pensji. To znak solidarności z klubami, których wpływy znacznie spadły w związku z epidemią koronawirusa. Na podobne gesty zgodzili się ostatnio piłkarze niemieckich klubów, obniżając swoje pensje o 20 % m. in. Robert Lewandowski. Wielu celebrytów i sportowców przekazało darowizny lub zorganizowało zbiórki ale dotarliśmy również do inicjatywy, o której warto wspomnieć. Postanowiliśmy przeprowadzić rozmowę z Krzysztofem Pakulcem i dowiedzieć się dlaczego zdecydował się na taką pomoc.Adrian Kaźmierczak: Jak zaczęła się Twoja kariera w branży fitness?


Krzysztof Pakulec: Chyba nie nazwałbym tego karierą, po prostu na każdym etapie swojej pracy w branży fitness zajmuję się trochę czymś innym, natomiast czy można to określić mianem kariery? Hmmm … Pozostawiam to Twojej ocenie. Swoją przygodę z branżą fitness rozpocząłem w roku 2008 zdobywając uprawnienia instruktora zajęć grupowych podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. I tak właśnie zdobywałem swoje doświadczenie zawodowe pracując jako instruktor fitness, trener personalny oraz manager w klubach fitness. W pewnym momencie moja ścieżka rozwoju zmieniła kierunek w stronę oświaty i zostałem nauczycielem Wychowania Fizycznego aby potem rozwinąć skrzydła jako wykładowca Instytutu Kultury Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Tutaj szlifowałem swoje zdolności w przekazywaniu wiedzy, które zaowocowały kolejnym zwrotem w moim życiu. Mając spore doświadczenie w branży fitness, umiejętności interpersonalne oraz doświadczenie w pracy z ludźmi w roku 2015 zostałem szkoleniowcem Life Fitness Academy, gdzie prowadziłem głównie szkolenia z zakresu treningu personalnego oraz sprzedaży i marketingu w treningu personalnym.


Na czym polegają Twoje usługi i komu są dedykowane ?


Jak wiesz, dziś jestem konsultantem oraz szkoleniowcem branży fitness. Gdybym miał jednym zdaniem opisać swoje usługi to powiedziałbym, że pomagam klubom fitness stawać się zyskownymi i samodzielnymi firmami. Jestem również autorem i współautorem publikacji, które można znaleźć w czasopismach branżowych takich jak Branża Fitness, Fitness Biznes, Life Fitness News czy Body Life. Można mnie również spotkać podczas branżowych wydarzeń takich jak FIWE Experts, Fitness Experience Management, Kongres FIT - EXPO Trendy i Innowacje, Forum Fitness Biznes czy Kongres Body Life, gdzie występuję w roli prelegenta.


Skąd pomysł na pomoc swoim klientom w tym trudnym czasie?


Rozumiem, że chodzi Ci o aktualną sytuację?

No wiesz, gdy zaczynasz pracę z danym klubem i przeprowadzasz jego analizę, widzisz statystyki i liczby ale przez lata współpracy poznajesz ludzi, poznajesz ich historie, nawiązujesz z nimi relacje, pojawiają się emocje i stajesz się częścią zespołu.

Wkładacie razem wysiłek, osiągacie kolejne cele, wspieracie się, świętujecie sukcesy i ten klub, Ci ludzie, stają się dla Ciebie ważni również poza pracą, więc nie wyobrażam sobie, żeby nie być wsparciem dla klubów z którymi współpracuję (i nie tylko) w tym trudnym dla nas wszystkich momencie. Ten nadzwyczajny czas to kolejne wyzwanie, któremu musimy stawić czoła jako zespół. Aktualnie jestem Dyrektorem Zarządzającym klubów Gym For You w Katowicach i Oświęcimiu oraz konsultantem klubów w Namysłowie, Tczewie, Koszalinie i Szczecinie. I to właśnie na wsparciu tych klubów skupiam się w największym wymiarze czasu. Ale jak pewnie wiesz, ostatnio wspólnie z Dorotą Sędek, Sebastianem Goszczem, Kamilem Wasilewskim oraz Mateuszem Sudołem postanowiliśmy zorganizować debatę, która miała stanowić wsparcie i pomoc dla szeroko rozumianej branży fitness, mówiąc wprost dla właścicieli oraz managerów polskich klubów fitness, którzy chcieli od Nas tego wsparcia.


Jakie plany, projekty na najbliższy czas?


W pierwszej kolejności pomoc i wsparcie dla klubów, z którymi współpracuję na co dzień. Podjąłem też ważną decyzję zważając na sytuację, że cała moja pomoc, będzie całkowicie bezinteresowna, po prostu nie zamierzam pobierać opłat za świadczone usługi. Po drugie zamierzamy z pozostałymi prezenterami debaty o której wspomniałem wcześniej kontynuować debatę, w formie spotkań z pracownikami klubów fitness, którzy zechcą nas posłuchać. Ostatnim celem, który przed sobą postawiłem w tym czasie to wypuszczenie na rynek szkolenia managerskiego w wersji online. Ale zbyt wiele bym o tym projekcie nie chciał mówić i pisać, bo najzwyczajniej w świecie jest w fazie projektu.


Dziękujemy za poświęcony czas i miłą konwersację.

Po więcej informacji o Krzytofie Pakulcu i jego działalności zapraszamy na:


Instagram: www.instagram.com/krzysztofpakulec

Facebook: www.facebook.com/krzysztofpakulec

Stronę internetową: www.krzysztofpakulec.com


Adrian M. Kaźmierczak
bottom of page