top of page

McDonald's rezygnuje z coli w zestawach!


W McDonald's w zestawach teraz woda mineralna zamiast coca coli, sprite i fanty. Czy w tej sytuacji sieć obniżyła ceny?


W zestawach promocyjnych gazowane napoje słodkie zastąpiła woda. W opisie jest wyraźnie podkreślone, że do wyboru jest wyłącznie "woda mineralna gazowana albo woda mineralna niegazowana".


Jak jest drożej to łatwo podnieść ceny, a jak taniej to już nie jest takie proste. Ale, skoro McDonald's chciał uniknąć płacenia podatku od cukru i wprowadził do zestawów wodę mineralną, to czyż te zestawy nie powinny być tańsze? Wprowadzamy wodę, ale nie obniżamy cen, ale pięknie tłumaczymy, że to na zdrowie. Ciekawa teoria. Spodziewałem się, że z wodą zamiast coli będzie taniej. - zastanawia się Pan Patryk z Bydgoszczy, który jest stałym klientem McDonald's.

Wymiana napoju słodzonego na wodę w zestawach okazYEAH! dostępnych w aplikacji mobilnej McDonald’s jest efektem wprowadzenia w Polsce podatku cukrowego. Jednocześnie wpisuje się ona w działania prowadzone przez naszą markę od kilku lat, mające na celu oferowanie gościom bardziej zbilansowanych posiłków. Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi naszym gościom zakup wybranego napoju w ramach okazYEAH! O szczegółach poinformujemy wkrótce. Podkreślamy również, że okazYEAH! mają charakter dynamiczny, oferty zmieniają się i obowiązują w określonym czasie - odpowiedziała Strefie Biznesu Patrycja Pazio, Corporate Relations Specialist w McDonald's.


Na miejscu w McDonald's nadal można kupować zestawy z coca colą, spritem i fantą. - Na razie ceny zestawów się nie zmieniły, ale to pewnie kwestia niedługiego czasu, jak będą droższe - usłyszeliśmy w jednej z bydgoskich restauracji McDonald's.


Wszystko przez podatek cukrowy

Od 1 stycznia obowiązuje m.in. podatek cukrowy i już widać jego skutki. W portalach społecznościowych aż roi się od zdjęć klientów, którzy pokazują, jak mocno podniósł on ceny napojów słodzonych - o 30-40 proc. Jest to opłata szacowana na kilkadziesiąt groszy, którą producenci odprowadzają za cukier dodawany do wyrobów.


Podatkiem cukrowym rząd objął te napoje, które zawierają cukry i spotykaną w m.in. napojach energetycznych kofeinę i taurynę. Jeśli w słodzonym napoju jest 5 gramów cukru w 100 mililitrach, to cena litra tego napoju wzrosła o 50 groszy. Jeśli zawartość cukru w 100 ml przekracza 5 gramów, to każdy taki dodatkowy gram zwiększa podatek cukrowy od litra napoju o 5 groszy.Kasia Skowrończyk 
źródło: materiały prasowe
bottom of page