top of page

Nękani przez policję i sanepid.

W ostatnich dniach działające siłownie mimo panujących obostrzeń, zostały tymczasowo zamknięte. Jak podkreślają właściciele placówek, to efekt wzmożonych działań ze strony policji i sanepidu oraz ponownych zmian w rozporządzeniu wprowadzonych 8 kwietnia.
Zmieniono zapis dotyczący dostępności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness dla sportowców. W nowym brzmieniu z tego typu miejsc będą mogli korzystać członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych. Sprecyzowano również, w jakich przypadkach można organizować zawody.


Liczne kontrole:


Monika Sadurska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Słupsku: - W trakcie wczorajszych kontroli klubów fitness na terenie miasta i powiatu okazało się, ze działalność jest prowadzona w trzech miejscach. Osoby ćwiczące nie były członkami kadry olimpijskiej, w związku z tym wobec właścicieli klubów policja prowadzi czynności z art. 116 par.1 a KW. Z kontroli sporządzono dokumentację, która zostanie tez przekazana do Sanepidu.


Siłownie bezradne:


Wczoraj (8 kwietnia) na stronie Just Gym Polska, napisano: "Szanowni Klienci, podjęliśmy próbę udostępnienia naszych klubów zgodnie z obowiązującym prawem. Niestety organy Państwa zareagowały na to zmasowanymi – w naszej ocenie bezprawnymi – działaniami zmierzającymi do wymuszenia na nas uniemożliwienia członkom kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz uprawnionym uczestnikom zorganizowanych zajęć sportowych lub współzawodnictwa sportowego korzystania z naszych klubów. Z uwagi na to, że szykany te dotykają również Was zmuszeni jesteśmy do zamknięcia śluz klubów Just GYM, tj. zawiesić ich udostępnianie członkom kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz uprawnionym uczestnikom zorganizowanych zajęć sportowych lub współzawodnictwa sportowego.

Bezprawność działań służb względem Just GYM nie zwalnia nas z obowiązku zastosowania się do wydawanych przez te organy „decyzji administracyjnych” o natychmiastowym zamknięciu klubów Just GYM. Oczywiście odwołamy się od tych decyzji i jesteśmy głęboko przekonani, że niezawisły sąd uchyli je. Dlatego aktualnie podejmujemy na drodze prawnej odpowiednie działania, dzięki którym chcemy przeciwdziałać bezprawnemu zamknięciu naszych placówek a także nękaniu naszych zespołów i Klientów przez policję, sanepid i inne organy państwowe.


Mając na uwadze powyższe wszystkie kluby Just GYM z dniem 8.04.2021 r. od godziny 13:00 do odwołania przestają być udostępniane zawodnikom kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz uprawnionym uczestnikom zorganizowanych zajęć sportowych lub współzawodnictwa sportowego. Czekajcie na kolejne informacje od nas o zmianie sytuacji oraz trzymajcie za nas kciuki!"


Zmiany:


Wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne – czytamy na stronie gov.pl.

Wprowadzane ograniczenia wynikają ze wzrostu liczby zakażeń COVID-19 i mają służyć ograniczeniu sytuacji sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niezwłocznie po odnotowaniu poprawy sytuacji epidemicznej, MKDNiS podejmie wszelkie starania, aby przywrócić jak najszerszą dostępność tych obiektów.A.K.

1 komentarz
bottom of page