top of page

Najlepsze filmy i seriale sportowe na Netfixie.

Dobrym pomysłem na odcięcie się od nieustannego czytania kolejnych doniesień na temat pandemii koronawirusa jest odpalenie na Netfliksie filmu lub serialu. Z tej okazji prezentujemy najlepsze realizacje ekranowe o tematyce sportowej.Tego typu tytuły to naprawdę na swój sposób wyjątkowe kino, w którym sam sport jest tylko pretekstem do opowiedzenia ciekawej i ważnej historii.

Opisując emocjonujące widowisko sportowe komentatorzy zwykli mówić: "tego nie wymyśliłby nawet Hitchcock". Mimo to reżyserzy chętnie oś fabularną swoich filmu budują na bazie sportowej rywalizacji. - Zawody sportowe faktycznie mają dramaturgię zbliżoną do dzieł Hitchcocka. Ale emocje z tym związane naprawdę trudno przełożyć na język filmu, zwłaszcza dokumentalnego - uważa krytyk filmowy, Jakub Socha.

Psychologiczne studium człowieka, który stoi u progu wielkiej szansy, a jednocześnie poddany jest olbrzymiej presji, to motyw często wykorzystywany w filmach o sporcie.

Tylko sport rządzi się swoimi prawami… Tyle dziedzin, a każda zupełnie inna, jak więc wybrać medalistów w tej nierównej walce? Rozwiązanie jest jedno: poznajcie najlepsze filmowe nowości, najlepsze filmy z ostatnich lat, a także klasyki, które każdy z nas darzy sentymentem. Znacie je? Jesteście gotowi? Start!

Które filmy warto obejrzeć? W GALERII artykułu znajdziesz naszym zdaniem najlepsze produkcje o sporcie. Udanej zabawy!


Adrian M. Kaźmierczak
bottom of page