top of page

Największe na świecie targi fitness ponownie przesunięte.


Największe na świecie targi fitness, FIBO2021 w Kolonii zaprezentują nowe koncepcje studiów i treningów, a także możliwości rozwoju w nowej post-pandemicznej rzeczywistości. Nowy termin wydarzenia to 4-7 listopada 2021.


foto: materiały prasowe FIBO


FIBO, wiodące międzynarodowe targi fitness, wellness i zdrowia, zaplanowane na 24-27 czerwca, zostały przełożone i odbędą się w Kolonii w dniach 4-7 listopada.


Chcemy zjednoczyć branżę fitness w celu przeprowadzenia tak bardzo potrzebnej wymiany doświadczeń - ale dopiero wtedy, gdy będą spełnione wszystkie warunki bezpiecznego udziału wystawców i odwiedzających - powiedział Benedikt Binder-Krieglstein, dyrektor generalny Reed Exhibitions Deutschland GmbH.

„Obecny przebieg pandemii i tempo rozpowszechniania szczepionek nie daje jeszcze nam i naszym partnerom oraz wystawcom wystarczającego bezpieczeństwa aby wydarzenie odbyło się w pierwszym terminie czerwcowym, więc odkładamy to na jesień. W listopadzie planujemy połączenie obu, fizycznej i cyfrowej (online) wersji, aby umożliwić całemu międzynarodowemu przemysłowi fitness wspólne uczestnictwo w targach ”, podsumował Benedikt Binder-Krieglstein.


FIBO w listopadzie skoncentruje się na przyszłości branży fitness i podkreśli te rozwiązania, które wspierają branżę w pokonywaniu konsekwencji po Covid-19. „Fitness jest uznawany przez medycynę za nieodzowną część ogólnego dbania o stan zdrowia i dobrego samopoczucia ludności. Razem z naszymi partnerami udzielimy konkretnych odpowiedzi nie tylko studiom fitness i trenerom, ale również całej branży, co pozwoli zapewnić długoterminowy sukces gospodarczy po minięciu kryzysu związanego z pandemią ”- powiedziała Silke Frank, dyrektor imprezy FIBO.


Nowe koncepcje studyjne i szkoleniowe, możliwości cyfrowe i rozwojowe

FIBO 2021 zaprezentuje nowe, ukierunkowane na zdrowie koncepcje studyjne i szkoleniowe, podkreśli możliwości rozwoju branży po Covid-19 i będzie towarzyszyć branży poprzez najlepsze praktyki i przyszłe scenariusze rozwoju cyfryzacji.


W listopadzie n targach FIBO nie zabraknie najważniejszych partnerów z branży, takich jak EuropeActive, DSSV, FitTech Summit, DGSP, Georg Thieme Verlag, Niemieckie Stowarzyszenie Wellness, SpaCamp i Sportärztezeitung, którzy zaoferują „Dzień medycyny sportowej” podczas targów w sobotę.


FIBO zgłębi zagadnienia z pozyskiwania członków i klientów, cyfryzacji, technologii i handlu elektronicznego, rozwoju rynku, trendów i zmian społecznych, aby z powodzeniem wdrażać nowe koncepcje szkoleń i terapii.


Inwestorzy będą informować między innymi o najbardziej ekscytujących start-upach w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. W 2021 roku - podobnie jak w roku poprzednim - FIBO zaprezentuje również cyfrowo treści z „Aufstiegskongress” w ramach imprezy hybrydowej.


Kongres oferuje wysokiej jakości program obejmujący aktualne tematy z zakresu zarządzania, szkolenia, żywienia, coachingu, ekonomii sportu i zarządzania zdrowiem w przedsiębiorstwie. W „Meetingpoint Health & Wellness” odbędą się wykłady z fizjoterapii, digitalizacji usług, zarządzania zdrowiem w pracy, medycyny sportowej i fizjoterapii sportowej. Nacisk kładziony jest na włączenie tych tematów do własnego zakresu usług i (ponowne) pozyskiwanie członków lub klientów.


Układ hal

Główne motywy zostały również odzwierciedlone w nowym układzie hali w listopadzie. W halach 1, 4.2 i 5.2 FIBO skoncentruje się na sprzęcie treningowym, zdrowiu, doradztwie, wnętrzach, wellness i treningu funkcjonalnym. W halach 2.1 i 2.2 tematami będą moda i uroda, odżywianie, fitness grupowy i kulturystyka.


W przypadku konsumentów nacisk kładziony jest na koncepcjach związanych z odżywianiem, sportem, stylem życia i zdrowiem. Będzie też okazja do wypróbowania sprzętu i ćwiczeń oraz spotkania się z celebrytami i sportowcami.


Europejskie Forum Zdrowia i Fitness

Jak zwykle 8. Europejskie Forum Zdrowia i Fitness (EHFF) odbędzie się dzień przed FIBO. Kongres ma się teraz odbyć w środę 3 listopada i będzie poświęcony czterem obszarom Manifestu Sektorowego EuropeActive: zdrowiu, cyfryzacji, społeczności i normom poprzez różne interaktywne sesje z udziałem najwyższej jakości prelegentów europejskich i międzynarodowych.Filip Przybylski
źródło: FIBO

bottom of page