top of page

Nie widzi możliwości by otworzyć branżę fitness.


Nic nie jest przesądzone ws. obostrzeń po 28 lutego, nie widzę jednak możliwości, by otwierać kolejne branże - mówiła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dodała, że jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone.Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk poinformowała na antenie TVP o nowych rozważaniach rządu dotyczących obostrzeń. Potwierdziła, że nie ma póki co planów na otwarcie gastronomii, czy lokali fitness. Niektóre ośrodki mogą zaś zostać zamknięte ponownie - dotyczy to m.in. hoteli.

  • Wiceminister rozwoju przyznała, że opcja kolejnego lockdownu jest jedną z rozpatrywanych przez rząd

  • Z powodu trzeciej fali pandemii, w najbliższym czasie nieplanowane są poluzowania kolejnych obostrzeń

  • Najbardziej optymistycznym planem jest przedłużenie tych, obowiązujących już dziś

Wiadomości przekazane przez Olgę Semeniuk nie są zbyt optymistyczne - wkrótce może dojść do zaostrzenia niektórych obostrzeń.


Jeszcze za wcześnie, by informować społeczeństwo o kolejnych decyzjach. Zgodnie z zapowiedzią premiera, te 14 dni od 12 lutego, to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej, niż 10-14 dni - podkreśliła wiceminister rozwoju.

Dopytywana, jakie obostrzenia są rozważane, odparła, że mając na uwadze potencjalną trzecią falę koronawirusa i wzrost zakażeń, "będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach". Dodała, że resort rozwoju chciałby wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla gastronomii czy branży fitness, ale na ten moment jest to niemożliwe.


Wydaje się, że jeśli liczby nie będą wzrastały w drugiej części tego tygodnia, to będziemy przedłużali już obowiązuje prawo, już obowiązujące rozporządzenie. Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - stwierdziła.

Tymczasem Wielka Brytania otwiera siłownie i kluby fitness


Siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte już w 2 etapie odmrażania gospodarki w Wielkiej Brytanii. Przewidywana data to 12 kwietnia. Początkowo siłownie i kluby fitness zostaną udostępnione tylko dla treningów indywidualnych, grupowe zajęcia prawdopodobnie zostaną uruchomione w 3 etapie odmrażania czyli w okolicy 17 maja.Kasia Skowrończyk 
źródło: materiały prasowe

bottom of page