top of page

Niemcy otworzyli studia treningu EMS!


W niektórych landach pierwsze studia już otworzyły swoje drzwi. Udzielono specjalnych zezwoleń na szkolenia personalne i szkolenia EMS ale dyscyplina jest nadal wymagana, aby inne obiekty fitness i zdrowotne mogły zostać ponownie otwarte tak szybko, jak to możliwe. Studia EMS na nowo oferują 20-minutowe treningi na bazie elektrostymulacji przy zachowaniu najwyższych procedur i standardów higieny‼️Obecna sytuacja w Niemczech wydaje się być opanowana przez zastosowanie wielu środków bezpieczeństwa. Według statystyk Instytutu im. Roberta Kocha z 17 kwietnia 2020 r. tak zwany współczynnik reprodukcji koronawirusa wynosi 0,7.

Oznacza to, że każda zarażona osoba zaraża mniej niż jedną inną osobę, dlatego liczba nowych przypadków spada . Dla porównania: na początku marca 2020 r. wartość ta wynosiła 3,0, a 8 kwietnia 2020 r. - 1,3. Na tej podstawie kanclerz Merkel wraz z rządem federalnym postanowili złagodzić istniejące ograniczenia życia publicznego.


Jednak ze względu na federalną strukturę Niemiec różne decyzje dotyczące łagodzenia obostrzeń są  podejmowane na szczeblu stanowym i lokalnym.

Dotyczy to na przykład przepisów  bezpieczeństwa i higieny, takich jak noszenie maseczek, przepisów dotyczących szkół i ośrodków opieki dziennej, ale także ponownego otwierania obiektów fitness i opieki zdrowotnej, które były zamknięte od tygodni z powodu pandemii. 


Jeśli pozwolimy teraz na więcej życia publicznego małymi krokami, bardzo ważne jest, abyśmy mogli jeszcze lepiej śledzić łańcuchy infekcji - powiedziała kanclerz Angela Merkel 20 kwietnia 2020 r.

Niedługo potem zespół redakcyjny fitness MANAGEMENT otrzymał informację, że ponownie otworzyły się pierwsze studia fitness.


Otwarto pierwsze treningi personalne i studia EMS


W przeciwieństwie do supermarketu, w którym klienci przychodzą i wychodzą mniej lub bardziej anonimowo, trening osobisty lub studio EMS wyraźnie pokazują, która osoba miała kontakt z kim, kiedy i gdzie . 

Umożliwia to śledzenie łańcucha infekcji. Ponadto liczba osób biorących udział w szkoleniu EMS - pod warunkiem przestrzegania aktualnej normy DIN 33961-5 - jest ograniczona do maksymalnie trzech osób: jednego trenera i jednego lub dwóch trenerów. Jest to powód, dla którego wielu takich dostawców uzyskało specjalne zezwolenie regulacyjne pomimo blokad i mogą oferować swoje usługi.

Otwarte obiekty fitness i zdrowia to mikro-studia o powierzchni do 200 metrów kwadratowych lub praktyki fizjoterapeutyczne z ofertami fitness.


Wymagane specjalne zezwolenie


Zgodnie z dostępnymi informacjami każda z tych firm otrzymała oficjalne specjalne zezwolenie od właściwego urzędu zamówień publicznych, urzędu zdrowia lub administracji miasta . Operator złożył z wyprzedzeniem wniosek. Oprócz zgłoszonego ponownego otwarcia zespół redakcyjny fitness MANAGEMENT posiada również informacje o firmach, które nie są otwarte i których specjalne zatwierdzenie zostało również odrzucone w niektórych landach .


Jakie środki bezpieczeństwa zastosowano w studiach treningu EMS?


  • trening 1:1

  • 1,5m odseparowanej strefy treningowej i dystansu ćwiczącego od trenera

  • PLEXI BARIERY dzielące trenera i ćwiczącego

  • maseczki higieniczne (trener oraz klient)

  • rękawiczki

  • dezynfekcja sprzętu i pomieszczenia po każdym kliencie

  • specjalistyczne oczyszczacze powietrza niwelujące stężenia bakterii i wirusów

  • strefa "brudna" gdzie klient zostawia okrycia wierzchnie i obuwieFilip Przybylski
bottom of page