top of page

Nike’a dla kobiet w ciąży


Do udziału w nowej kampanii reklamowej Nike zaprosił ponad 30 wpływowych ambasadorek z całego świata.Aż trudno w to uwierzyć, ale to dopiero pierwsza taka kolekcja w historii tej marki. Nike wychodzi na przeciw swoim klientkom i gwarantuje, że w ubraniach sygnowanych przez amerykański brand można spokojnie ćwiczyć w zaawansowanej ciąży lub w okresie karmienia.


To stereotyp i wymówka, że w czasie ciąży nie można ćwiczyć. Coraz więcej kobiet oczekujących narodzin dziecka nie rezygnuje z ruchu i chodzi na treningi. Oczywiście z biegiem czasu i zaawansowania ciąży natężenie czy rodzaj aktywności zmienia się, ale życie w stylu fit nie kończy się. Tylko co założyć, gdy wszystkie stroje sportowe już od dawna nie pasują? Jak dobrać odpowiedni biustonosz sportowy i legginsy, gdy chcemy wrócić do formy po porodzie? Na te pytania odpowiada Nike. 


Nike i nowa kolekcja ubrań dla kobiet w ciąży


Nike (M) to kolekcja stworzona dla kobiet ciężarnych, która trafi do wybranych sklepów firmy 17 września. Znajdą się w niej m.in sweter, „tank top” czy legginsy, zaprojektowane i testowane we współpracy z niemal trzydziestoma zawodniczkami współpracującymi z marką Nike.


Chcieliśmy, aby kolekcja bez wysiłku pasowała do Twojego życia. Wyraźnie pamiętam, gdy byłam w ciąży 10 lat temu, i jak się czułam, kiedy nie mogłam już dopasować już swojej sportowej odzieży, ale chciałam być wciąż aktywna. W tamtym czasie macierzyństwo oznaczało porzucenie mojego osobistego stylu i wpłynęło na moją pewność siebie - przyznała Carmen Zolman, senior design director w Nike.  

Prace nad kolekcją trwały 3 lata. Rok zajęło znalezienie odpowiednich materiałów, z których uszyte zostały ubrania. To kolejny projekt Nike’a, w ramach którego mocno akcentuje się zrównoważoną ekologicznie politykę. Większość (od 78 do 88% w każdym z produktów) poliestru wykorzystanego do produkcji ubrań pozyskano z recyklingu.Nike cały czas pracuje z matkami-ambasadorkami (jak Serena Williams czy Maria Szarapowa), jednak firma nie uniknęła w ostatnich miesiącach kontrowersji, związanych z przygotowanymi dla nich kontraktami. Amerykańska biegaczka Alysia Montano ujawniła w „New York Timesie”, że musiała prowadzić z Nike spór prawny, o wypłatę pensji w czasie ciąży.


Inna zawodniczka z USA, Kara Goucher, musiała wstrzymać się z ogłoszeniem ciąży do Dnia Matki, odczuwała również naciski ze strony firmy, by wzięła udział w zawodach już 3 miesiące po urodzeniu dziecka.


W odpowiedzi na zarzuty Nike ogłosiło wprowadzenie nowej polityki dla matek, zakładającą m.in wydłużenie 12-miesięcznego okresu ochronnego do 18 miesięcy, w tym – 10 miesięcy po porodzie.Renata M. Roman
źródło: materiały prasowe
NIKE
bottom of page