top of page

Nowy król aplikacji treningowych, oto Apple Fitness Plus.


Apple Fitness+ to nowa usługa giganta z Cupertino. To specjalna aplikacja, którą uruchomimy na iPhone, iPad i AppleTV i która paruje się z naszym zegarkiem. W ramach Fitness+ mamy do dyspozycji dziesiątki programów treningowych. Wybieramy to co nas interesuje i odpalamy, a zegarek dokonuje stosownych pomiarów.Kiedyś mówiło się, że Samsung ma doskonałą aplikację do trenowania. Idealne sparowanie zegarka z apką na telefonie, która wspierała nas w naszych treningach. Dzisiaj przyszło Apple i pozamiatało.


Apple już od dłuższego czasu inwestuje w zdrowie, co obserwujemy przez ostatnie lata. Zegarki z watchOS cały czas dostają nowe funkcje, które mają pomóc w zadbaniu o dobrą kondycję użytkowników. Teraz doczekaliśmy się dostępności nowej usługi o nazwie Apple Fitness Plus.

Apple Fitness Plus jest uzupełnieniem ekosystemu zbudowanego wokoło Apple Watchy. Nowa usługa jest zestawem różnych funkcji premium, które mają pozwolić użytkownikom na zachowanie kondycji i zdrowia. Są to treningi w stylu studyjnym, które są dostępne na iPhonie, iPadzie i Apple TV, nowa aplikacja Fitness czy wyselekcjonowane listy ćwiczeń stanowiących uzupełnienie treningów. Nasze wysiłki są wtedy cały czas monitorowane przez zegarek Apple Watch, który zbiera różne dane.


Apple Fintess+ to wirtualny trener

Wirtualny trener, który dzięki świetnie przygotowanym materiałom i doskonałej współpracy z zegarkiem zadba o to abyśmy utrzymali odpowiednie tempo i zrobili swoją robotę. W teorii Samsung posiada to samo, jednak tu mamy do czynienia z czymś po prostu lepszym.


Po pierwsze, Apple Fitness+ to coś więcej niż filmik z treningiem. Jest idealnie zsynchronizowany z kluczowymi parametrami odbieranymi z zegarka. Jeśli trener w trakcie ćwiczeń mówi, aby sprawdzić swoje tętno to wskaźniki na ekranie zmieniają swój układ, aby było to prostsze. Jeśli mamy docisnąć na „ostatniej prostej” to na pierwszy plan wysuną się te liczby, które mają nas zmotywować do jeszcze większego wysiłku. To niby detale, ale to właśnie te szczegóły sprawiają, że Apple Fitness+ wygląda naprawdę świetnie. Rosnąca baza treningów

W Apple Fitness+ każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tam programy z zakresu jogi, ćwiczeń na bieżni i rowerze stacjonarnym, treningu siłowego, obwodowego oraz HIIT. Do tego co tydzień będzie dodawana nowa porcja planów projektowanych przez profesjonalnych i oczywiście NAJLEPSZYCH trenerów.


Skoro trening to i muzyka której również nie zabraknie. Apple Fitness+ zapewni świetne muzyczne wsparcie i każdy znajdzie coś dla siebie, bo dostępnych będzie kilkanaście gatunków muzycznych. Posiadacze usługi Apple Music dodatkowo będą mogli odsłuchać wybranych playlist również po treningu.

Usługa będzie dokładnie analizować nasze wybory i rekomendować nam programy treningowe, które mogą nas zainteresować dzięki czemu będziemy mieli okazję odkrywać nowych trenerów. Wszystko z zachowaniem najwyższych standardów prywatności i bez powiązania z naszym AppleID.


Gdzie i kiedy?

Apple Fitness Plus nie jest na razie dostępne w Polsce. Usługę mogą subskrybować użytkownicy z Australii, Kanady Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Miesięczny abonament wyceniono na 9,99 dol. (ok. 37 zł). Dostęp wymaga zegarka Apple Watch series 3 lub nowszego.Filip Przybylski
źródło: materiały prasowe

bottom of page