top of page

Osoby z otyłością otrzymają wynagrodzenie za aktywność fizyczną.


Sir Keith Mills, który założył programy lojalnościowe dla klientów Air Miles i Nectar, ma doradzać rządowi, jak opracować nowy sposób wykorzystania zachęt i nagród dla osób z otyłością.Osoby z nadwagą mogą otrzymywać wynagrodzenie za utrzymanie sprawności fizycznej w rządowym programie zwalczania wysokiego poziomu otyłości.

Urzędnicy ds. Zdrowia w Wielkiej Brytanii mają zbadać, czy płacenie ludziom za ćwiczenia może pomóc obniżyć poziom otyłości w kraju.


Sir Keith Mills, który założył programy lojalnościowe dla klientów Air Miles i Nectar, ma doradzić rządowi, jak opracować nowy sposób wykorzystania zachęt i nagród w celu wspierania ludzi w zdrowym odżywianiu i większej aktywności fizycznej.

Część pracy obejmie przyjrzenie się schematom z całego świata, które odniosły sukces w poprawie kondycji i lepszego odżywiania ludzi.


Boris Johnson , który kierował brytyjską kampanią walki z otyłością, powiedział, że wierzy, że fundusze „zapewnią dodatkowe wsparcie ludziom w całym kraju, którzy chcą schudnąć”.


Utrata wagi jest trudna, ale wprowadzanie niewielkich zmian może mieć duże znaczenie. Nadwaga zwiększa ryzyko zachorowania na Covid. Jeśli wszyscy zrobimy co w naszej mocy, możemy zmniejszyć własne ryzyko dla zdrowia - ale także pomóc odciążyć NHS. Fundusze te zapewnią dodatkowe wsparcie osobom w całym kraju, które również chcą schudnąć - powiedział premier Boris Johnson.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC) ogłosił w czwartek, że ponad 70 milionów funtów zostanie zainwestowanych w usługi kontroli wagi, które zostaną udostępnione przez NHS.


W ramach planu nawet 700 000 dorosłych otrzyma pomoc w odchudzaniu, m.in. poprzez dostęp do aplikacji cyfrowych, indywidualnego coachingu, grup kontroli wagi oraz wsparcie lekarzy. W międzyczasie kolejne 30 milionów funtów zostanie przeznaczone na finansowanie inicjatyw pomagających ludziom utrzymać zdrową wagę.Filip Przybylski
źródło: materiały prasowe

bottom of page