top of page

Pływająca rewolucja fitness | wideo


Wraz z szybkim rozwojem branży SUP (Stand Up Paddleboarding), ludzie coraz chętniej uprawiają sporty wodne wszędzie, nie tylko na wodach otwartych. Tak narodziła się koncepcja pływającej maty fitness Glide Fit opracowanej przez amerykańską firmę Glide.Maty GliteFit są specjalnie zaprojektowane do basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Wyjątkowa mata umożliwia klubom fitness, kurortom, centrom rozrywki i miłośnikom sportów wodnych organizowanie grupowych zajęć fitness w wodzie. Maty te są szczególnie używane do treningu CardioWave, treningu interwałowego o wysokiej intensywności i jogi, które mogą odnieść więcej korzyści dzięki zwiększeniu obciążenia mięśni rdzeniowych (utrzymanie stabilności ciała).


CardioWave został opracowany, aby zapewnić uczestnikom zajęć najbardziej korzystny 1-godzinny trening w pływającym świecie fitness, który łączy ogromne korzyści płynące z wodnego treningu stabilizującego (ABST) z naciskiem na budowanie siły funkcjonalnej poprzez trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT). CardioWave spala więcej kalorii i skutecznie poprawia siłę, równowagę i elastyczność szybciej niż treningi lądowe.


Na czym polega fenomen?


Po pierwsze cechują się wysoką trwałością i niskimi kosztami utrzymania. Jest to wynik wieloletnich badań i rozwoju nad specjalną powłoką Glide Surface Shield (GSS), która zapewnia najwyższą jakość niezależnie od formy użytkowania i sprawia, że ​​GlideFit jest obecnie najlepszym produktem w branży. Kształt został zaprojektowany przez wioślarza, dodatkowo matę można łatwo przechowywać.


Stworzony przez Glide program treningowy ABST (Aquatic Stability Training) to odpowiedź na potrzeby osób, które poszukują łagodnego, ale jednocześnie intensywniejszego wysiłku. Trening ABST ma na celu zwiększenie siły i wytrzymałości przy jednoczesnej poprawie koordynacji ruchowej i skróceniu czasu reakcji. Dzięki zastosowaniu GliteFit nasze mięśnie to znacznie więcej niż solidny trening. Maty do jogi są wysoko cenione przez entuzjastów jogi, umożliwiając im poprawę równowagi i wzmocnienie mięśni rdzenia poprzez połączenie znanych asan i niestabilnego podłoża. Ponadto woda działa kojąco, więc nic dziwnego, że ludzie są zainteresowani.


Na rynku możemy również spotkać podobne maty pływające od firmy Boga, nazywane "pływającymi platformami treningowymi" - BOGA FitMat.


Dzięki unikalnej technologii mata znajduje również zastosowanie na siłowniach do treningu równowagi, treningu MMA oraz rehabilitacji. Dodatkowo FitMat podczas treningu w wodzie posiada specjalnie zaprojektowany rurociąg z wbudowanym oporem, który po zamocowaniu może zminimalizować wpływ ruchu jednej maty na drugą.
Filip Przybylski
źródło: materiały prasowe
glidefit.com
bottom of page