top of page

Plan odmrażania branży sportowej.


Od 29 maja rząd poluzuje obostrzenia dotyczące siłowni, klubów fitness czy solariów. Wcześniej w ograniczonym limicie funkcjonować będą też baseny czy obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Jakie zasady obowiązują teraz, a jakie zaczną obowiązywać od maja?Baseny, siłownie i kluby fitness - jak będzie wyglądało odmrażanie branży sportowej?

Od soboty 1 maja możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu w limicie do maksymalnie 50 osób. Dodatkowo w tym terminie otwarte zostaną kryte obiekty sportowe oraz baseny wyłącznie dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnym, 50-proc. obłożeniu danego obiektu.

Od kolejnej soboty 15 maja możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy obecności maksymalnie 25 proc. publiczności. To informacja ważna dla kibiców - jak podaje Sport.pl, niektórzy widzowie będą mogli zobaczyć mecze 30. kolejki Ekstraklasy, a także finał Ligi Europy w Gdańsku.

Najwięcej zmian planowanych jest na sobotę 29 maja. Wtedy dla wszystkich otwarte zostaną kryte obiekty sportowe i baseny. Obiekty te mogą działać przy 50 proc. obłożeniu (razem z ewentualną widownią). Od tego terminu otwarte będą też kluby fitness, siłownie i solaria. W tych miejscach obowiązywać będzie limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Harmonogram odmrażania gospodarki został przedstawiony przez Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego w środę 28 kwietnia. Premier zaznaczył, że podane dziś terminy mogą ulec zmianie - w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju.źródło: PAP


bottom of page