top of page

Pojedynek MMA kobieta vs mężczyzna


Tego jeszcze w Polsce nie było! Pierwsza walka mężczyzny z kobietą pod koniec października. To będzie wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie. Naprzeciw siebie w ringu staną kobieta i mężczyzna. Będzie to starcie w formule K1. Dojdzie do tego trzydziestego października na gali South Battle 5.Siódma walka karty głównej South Battle 5 wygląda na pierwszy rzut oka jak pomyłka w rozpisce, ale nikt się nie pomylił. 30 października faktycznie dojdzie do pierwszego w kraju ringowego starcia między kobietą a mężczyzną. A rękawice w tej walce skrzyżują Magdalena Kasprzyk i Radosław Dzięgiel.


Czy to aby nie przesada?

Oczywiście można dywagować nad sensem takiego starcia, bo przecież wiadomo, że walki mężczyzn z kobietami nie wejdą na stałe do kanonu mieszanych sztuk walki, a część osób z pewnością uzna, że w ogóle nie powinny się odbywać. Co więcej, walka odbędzie się z inicjatywy zawodniczki, która forsowała taki pomysł u włodarzy federacji, a ci w końcu ulegli.


Jak tłumaczy Mateusz Wójcik, właściciel marki Giorre, która jest jednym ze sponsorów gali:


Przełamujemy stereotypy. Kobiety z powodzeniem rywalizują z mężczyznami na wielu płaszczyznach codziennego życia, w tym na płaszczyźnie zawodowej, a w wielu dziedzinach biją nas na głowę. Dlaczego więc nie miałyby rywalizować z mężczyznami w sporcie? Tym bardziej że w wielu dyscyplinach nie mają sobie równych. Sam też jestem miłośnikiem sportów walki, więc jak tylko pojawiło się wyzwanie Magdaleny, to nie zastanawialiśmy się ani chwili.

I choć Magdalena Kasprzyk zapewnia, że dla niej nie będzie to nic dziwnego, bo na co dzień trenuje i sparuje z mężczyznami, to jednak trudno uwierzyć, że Radosław Dzięgiel nie miał tu żadnych oporów, mówimy przecież o biciu - sportowym, ale zawsze - kobiety! Ten utrzymuje jednak, że traktuje to starcie jak kolejne zawodowe wyzwanie.


Pojedynek płci to jednak niejedyna atrakcja piątej gali z cyklu South Battle. W karcie głównej znajdziemy mnóstwo utytułowanych zawodników z kraju i zza granicy. W niemal każdej z walk rękawice będą krzyżowali wielokrotni mistrzowie swoich krajów, a także mistrzowie Europy i świata.

bottom of page