top of page

Ponowne otwarcie siłowni w Anglii

Naukowcy z Oxfordu ogłaszają wyjście ze stanu pandemii. W ramach ogólnokrajowego badania przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego wspieranych przez Office for National Statistics ustalono, że Wielka Brytania nie znajduje się już w stanie pandemii koronawirusa. Dzięki niezwykle skutecznemu programowi szczepień wskaźnik zakażań spadł aż o 90%. Po otwarciu siłowni i klubów fitness w treningach uczestniczyło ponad milion osób (w pierwszym tygodniu).




Sieć PureGym podała, że ​​ponad milion treningów odbyło się w 240 ponownie otwartych obiektach.

Frekwencja w klubach w Anglii była „niezwykle pozytywna” - David Lloyd Leisure dla BBC

We wtorek PureGym ujawnił drastyczny spadek obrotów rocznych - 92% ok. 11 milionów funtów z powodu zamrożenia gospodarki.


Od ponownego uruchomienia działalności przybyło już dziesiątki tysięcy nowych członków.


Dyrektor naczelny, Humphrey Cobbold, powiedział: „Chociaż wyniki finansowe były szczerze mówiąc niezadowalające w ostatnich miesiącach, to jesteśmy nastawieni optymistycznie. Ponowne otwarcia w Anglii, które obejmują dodatkowo 10 zupełnie nowych obiektów to duży krok naprzód"


Kluby rekreacyjne Davida Lloyda od 12 kwietnia odnotowały bardzo duży wzrost liczby odwiedzających w siłowniach, basenach oraz na zajęciach na świeżym powietrzu.


Rzeczniczka stwierdziła, że ​​istnieje „wyraźna wskazówka, że ​​członkowie siłowni, klubów fitness są zmotywowani do powrotu do swoich programów fitness”.


„Informacje zwrotne od tych, którzy wrócili do siłowni, są niezwykle pozytywne: spragnieni sportu, zajęć fitness, swoich zdrowych przyzwyczajeń”.


Huw Edwards, dyrektor naczelny organizacji branżowej UK Active, powiedział: „Wspaniale jest widzieć tak wielu ludzi wracających do swoich lokalnych siłowni, basenów i centrów rekreacyjnych, co dowodzi, jak ważne są te obiekty dla naszej społeczności i jak bardzo im ich brakowało."

Musimy jednak pamiętać, że ponieśliśmy ogromne straty podczas zamrożenia gospodarki, byliśmy zamknięci w najbardziej wzmożonych miesiącach, więc tysiące obiektów nadal wymagają większego wsparcia finansowego i regulacyjnego w celu odzyskania płynności finansowej.


Około 400 lokalizacji w Wielkiej Brytanii zostało zmuszonych do trwałego zamknięcia z powodu pandemii, kolejne obiekty mogą również nie przetrwać, jeśli ich model biznesowy nie zmieni się.


„Teraz jest czas, aby rząd wspierał nasz sektor dla naszego przyszłego zdrowia i dobrego samopoczucia” - powiedział.


Czy Wielka Brytania wygrała z koronawirusem!


Już przyjęcie tylko jednej dawki szczepionki Pfizera lub AstraZeneca w skali brytyjskie populacji sprawiło, że liczba przypadków spadła o dwie trzecie. Dwie dawki zredukowały liczbę zakażeń od 70% (wszystkie przypadki zakażeń, zarówno objawowe, jak i bezobjawowe) do nawet 90% (przypadki z objawami).

Sarah Walker, profesor statystyki medycznej i epidemiologii w Oksfordzie, która prowadziło to badanie, na łamach "The Telegraph" zaznacza, że Wielka Brytania "przeszła od pandemii do sytuacji endemicznej". Jednocześnie dodawał, że pozostaje "ostrożnie optymistyczna", co do tego, że kontynuowany program szczepień będzie w stanie utrzymać na Wyspach Covid-19 pod kontrolą.



źródło: BBC

bottom of page