top of page

Rząd planuje wdrożyć protokoły sanitarne dot. branży fitness.

"Rząd w lutym będzie chciał wdrażać protokoły sanitarne dot. funkcjonowania w pandemii branż, m.in. fitness i gastronomicznej" - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że mają być one wypracowane w najbliższych 10 dniach.
Premier mówił, że jest kilka branż, które zgodnie z zaleceniami ekspertów, musiały być zamknięte, gdyż były źródłami zakażeń. Jak powiedział, chodzi o np. gastronomię, hotelarstwo czy branżę fitness.


Szef rządu, pytany podczas konferencji prasowej, kiedy zostaną odmrożone branże gastronomiczna i fitness, wskazał, że wolałby "żeby działały jak najszybciej, żeby były ponownie otwarte".


"Dlatego będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreśla, że wprowadzenie protokołów sanitarnych uzależnione jest od liczby zakażeń, zgonów, sytuacji w państwach graniczącymi z Polską oraz tempa szczepień. "Myślę, będziemy chcieli te protokoły wdrażać w lutym w życie, ale trudno mi dzisiaj powiedzieć, od którego lutego" – komentował Morawiecki.


W poniedziałek Polska Federacja Fitness zapowiedziała, że 1 lutego część klubów fitness w Polsce zostanie otwarta dla odwiedzających bez względu na trwające restrykcje.

REKOMENDOWANY REŻIM SANITARNY:

  • 1 os. / 12m2

  • Odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi —> 1,5 m.

  • Dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu.

  • Dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu

  • Rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu

  • Zalecane w miarę możliwości, pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu

W sobotę Stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne zaapelowało do rządu o pozwolenie na działalność wyciągów przynajmniej od 1 lutego. Stowarzyszenie podkreśliło, że każdy dzień zamknięcia stoków narciarskich to ok. 5 mln zł strat dziennie dla całej branży.

W ubiegły tygodniu wielu przedsiębiorców z Podhala, zrzeszonych w inicjatywie Góralskie Veto, m.in. kwaterodawcy i gestorzy stacji narciarskich deklarowali, że planują po 17 stycznia otworzyć swoje działalności, bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia.


A.K.
Źródło: materiały prasowe
bottom of page