top of page

Sieć siłowni znika z kraju.


Sieć klubów ICON Fitness ogłosiła upadłość i znika z kraju. Zarząd spółki HPCI podjął decyzję o likwidacji swoich dwóch placówek. Jedna z nich mieściła się w galerii handlowej Vivo Lublin kolejna w Katowicach.W 2016 roku sieć klubów Icon Fitness poszukiwała atrakcyjnych powierzchni i lokalizacji aby wejść na Polski rynek. W tamtym czasie sieć istniała już na rynku od ponad 35 lat i była liderem na rynku fitness i wellness w sektorze premium.

Wyróżniało ich indywidualne podejście do klienta natomiast kluby wyposażone były w baseny, saunę, spa oraz profesjonalny i nowoczesny sprzęt. Bogata oferta zajęć grupowych LesMils oraz własne koncepcje zajęć, jak AirFit (trampoliny) byłu atrakcyjne dla klientów. Dodatkowo byli jedyną firmą w Polsce, która oferowała zajęcia „Anti Gravity Yoga”. Na świecie Holmes Place ma ponad 80 klubów fitness w 9 krajach, z ponad 300 tys.


Dynamiczny rozwój sieci klubów na polskim rynku pokrzyżował koronawirus. O upadłości sieci klubów ICON Fitness informowali początkowo sami klubowicze, którzy od pewnego czasu otrzymywali od syndyka masy upadłości HPCI Sp. z o.o. wiadomości z wezwaniem do zapłaty z tytułu członkostwa w klubie ICON Fitness, który od ponad dwóch miesięcy jest zamknięty. Spółka jest obecnie w stanie upadłości. Głównym powodem upadłości spółki ma być przerwa w działaniu klubów spowodowany epidemią koronawirusa.Siłownia ICON Fitness w VIVO Lublin nie została otwarta po zniesieniu obostrzeń w IV etapie odmrażania gospodarki natomiast klubowicze pozostali z karnetami i umowami których nie mogą wypowiedzieć ponieważ grozi im za to kara pieniężna. Siłownia zbankrutowała a wierzyciel przysyła klientom e-maile z wezwaniem do zapłaty z tytułu członkostwa. Zdesperowani klienci próbują uzyskać informację od wierzycieli ale są zbywani i proszeni o napisanie wiadomości e-mail na które nikt nie odpowiada.Komunikat o zamknięciu klubu ICON Fitness w galerii handlowej VIVO Lublin pojawił się również na stronie facebookowej klubu. Jeden z pracowników w komentarzu pod opublikowanym komunikatem poinformował, że klubowicze otrzymają zwroty pobranych pieniędzy za niewykorzystany okres lub będzie można wykorzystać ten okres po otwarciu klubu przez nowego zarządce.


Klub ICON Fitness pozostaje nadal zamknięty aż do odwołania, informujemy również ze wszystkie płatności zostały w kwietniu wyłączone i klub nie pobiera żadnych płatności, czekamy na czas kiedy normalnie będziemy mogli powrócić do funkcjonowania, do tego czasu pozostańcie zdrowi i do zobaczenia w przyszłości – czytamy w komunikacie opublikowanym 6 czerwca przez klub ICON Fitness.

Kasia Skowrończyk
retailnet.pl
źródło: spottedlublin
bottom of page