top of page

Sieciówki otwierają swoje siłownie!


Coraz więcej klubów fitness i siłowni decyduje się na wznowienie działalności i to nie jako zgromadzenie religijne lub sklep z możliwością testowania sprzętu.Kolejne siłownie się otwierają, policja kontroluje i stwierdza brak łamania zasad, a klienci nadal ćwiczą. Do grona otwartych siłowni dołączają również sieciówki.

Właściciele klubów twierdzą, że wszystko jest zgodnie z prawem i rozporządzeniem. Wszelkie wymogi reżimu sanitarnego są przestrzegane, a prawo pozwala na prowadzenie zajęć grupowych oraz zajęć w ramach współzawodnictwa sportowego. W klubach pojawiają się zatem ćwiczący na przykład przed udziałem w maratonie.


We wczorajszym live Dr nauk prawnych Karolina Tetłak wyjaśniła wiele wątpliwości związanych z otwarciem obiektów branży fitness. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną interpretacją. Dr Tetłak poruszyła kwestię możliwości otwarcia siłowni oraz zachowania podczas ewentualnej kontroli.
Fitness Platinium

Wczoraj na fejsbookowym profilu Platinium Fitness Club pojawił się list do klientów od Prezesa sieci Bartosza Gibały. W liście Prezes Platinium Fitness Club oświadcza, że część klubów wznawia swoją działalność, oczywiście w reżimie sanitarnym. Poniżej prezentujemy część listu.


“[…]Przez ostatnie 10 dni, bardzo intensywnie pracowaliśmy nad ponownym otwarciem klubów fitness w dawnym kształcie. Cierpliwie czekaliśmy na decyzję Rządu co będzie dalej. W poprzednim liście opisywałem działania, jakie były podejmowane: był protest, była petycja, żeby nie zamykać klubów fitness, a także odbyły się spotkania z rządem. W międzyczasie spotkaliśmy się z niesprawiedliwą oceną klubów fitness i z niezrozumieniem sytuacji, w jakiej jesteśmy my, nasi Pracownicy i Wy – Klienci. Padały wypowiedzi, które dyskryminowały branżę fitness – powiedziano nawet, że kluby fitness mają „niskie sufity” i dlatego zostały zamknięte. Pomimo tego, dalej mocno wierzyłem, że druga strona rozmów w ciągu kolejnych dni postara się zrozumieć, czym jest nasza branża i jakie przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego całemu społeczeństwu” – pisze do klientów Gibała.

“Fakt, że uprawianie sportu w jakiejkolwiek formie niesie niezliczoną liczbę korzyści zdrowotnych o tym każdy wie. Aktywność fizyczna wzmocniona odpowiednią dietą jest na pewno istotnym czynnikiem do zachowania zdrowia i radości z życia na wiele lat.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce niestety jest coraz gorsza. Pomimo zamknięcia siłowni – jako jednego z głównych czynników zwiększania się liczby zachorowań – niestety te wciąż rosną, co pokazuje, że to nie branża fitness jest ich przyczyną. Z badań Europe Active przeprowadzonych w kilku europejskich krajach, wynika, że na 62 miliony wizyt w klubach fitness zidentyfikowano tylko 0,78 przypadków na każde 100 000 wizyt. Daje to łącznie liczbę 478 przypadków. Nie jest to zaskakujący wynik, biorąc pod uwagę w jakim reżimie sanitarnym działają obecnie kluby fitness i jak dużą wagę przykłada się do zapewnienia bezpieczeństwa Klientom.”


Przechodząc do meritum listu chciałbym poinformować, że podjąłem decyzję, aby dostosować część naszych obiektów do rozporządzenia z dnia 16 października – zmienionego następnie 23 października 2020 roku i otworzyć nasze obiekty na nowych zasadach i w nowym modelu.

Na ten moment jest to część obiektów – te, które udało nam się dostosować. Chcemy jednak sukcesywnie zwiększać tę ilość. Mam nadzieję, że na ten moment będzie to wystarczająca ilość i będziecie zadowoleni” – napisał Prezes Platinium Wellness.


Xtreme Fitness Gyms Poland


Sieć siłowni franczyzowych Xtreme Fitness 27 Października poinformowała na swoim fanpagu o wznowieniu działalności oferując Swoim klientom możliwość korzystania siłowni w ramach zajęć sportowych.


"Reagując na Wasze liczne zapytania i sugestie dotyczące funkcjonowania klubu, podjęliśmy decyzję o odmrożeniu karnetów i otwarcia od wtorku, 27 października 2020.

Zapoznajcie się dokładnie z poniższymi informacjami.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dopuszcza się prowadzenie działalności siłowni, klubów i centrów fitness przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Kluby Xtreme Fitness Gyms spełniają te wymagania oraz wzorowo zachowują standardy bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych, dlatego podjęliśmy decyzję, że nasz klub będzie otwarty od wtorku, 27 października 2020." - czytamy na profilu fb.


Kontrole policji

Policjanci regularnie sprawdzają, jak do obostrzeń stosują się mieszkańcy i przedsiębiorcy. W trakcie codziennych służb zwracają uwagę na miejsca objęte zakazem prowadzenia działalności. W katalogu sprawdzanych miejsc są również siłownie, których jak się okazuje właściciele stosują się do obowiązujących przepisów.Kasia Skowrończyk
źródło: materiały prasowe


bottom of page