top of page

Singapur zapłaci za uprawianie sportu | wideo

Zaktualizowano: 30 wrz 2020


Wysoki odsetek ludzi cierpiących na nadwagę lub zmagających się z otyłością stanowi poważny problemem ogólnoświatowy. Rząd Singapuru postanowił motywować swoich obywateli pieniędzmi do większej aktywności fizycznej. Sprawdzać ich mają smartwatche Apple’a.Singapurski rząd ogłosił w tym tygodniu, że rozpoczyna współpracę z firmą Apple. Wspólna inicjatywa nosi nazwę LumiHealth, rozpocznie się w październiku i będzie trwać przez dwa lata. LumiHealth to także nazwa aplikacji na Apple Watch, która została stworzona we współpracy z Singapurską Radą Promocji Zdrowia w ramach inicjatywy Smart Nation, która ma skłonić obywateli i firmy do czerpania korzyści z nowych technologii. W przypadku tej aplikacji użytkownicy mogą liczyć na korzyści finansowe. Nawet gdy wszyscy na całym świecie borykamy się z wyzwaniami związanymi z COVID-19, nadal musimy inwestować w naszą przyszłość. A nie ma lepszej inwestycji niż nasze własne zdrowie. To partnerstwo pomiędzy Singapurem i Apple umożliwi Singapurczykom prowadzenie zdrowszego życia, ale, co równie ważne, wniesie cenne spostrzeżenia do poprawy zdrowia ludzi na całym świecie – mówi Heng Swee Keat, wicepremier

Singapuru.


LumiHealth zachęca do aktywności fizycznej, namawiając do spacerów, pływania czy ćwiczenia jogi. Aplikacja, która jest spersonalizowana pod względem wieku, płci i wagi, przypomina także o badaniach lekarskich czy szczepieniach, zachęca do wdrażania w życie zdrowszych nawyków związanych ze snem i odżywianiem.


Ile i za co ?


W grę wchodzą różne formy aktywności m.in wymieniona jest medytacja, pływanie czy spacery. Premiowane ma być nie tylko uprawianie sportu, ale także  dbanie o zdrowie (regularne badania, szczepienia). Program rządowy ma trwać dwa lata, w tym czasie mieszkańcy będą mogli zarobić łącznie do 380 dolarów singapurskich (ponad 1000 zł).


Singapur ma jeden z wiodących systemów opieki zdrowotnej na świecie i cieszymy się, że możemy współpracować z nimi w celu włączenia Apple Watch i LumiHealth do jego holistycznego podejścia do dobrego samopoczucia. Apple Watch pomógł już milionom naszych klientów zarządzać poziomami ich aktywności w celu poprawy ich zdrowia i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać naszą wiedzę w ten sam przyjazny dla prywatności sposób, który wyróżnia wszystkie produkty i usługi Apple – mówi Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple.

Apple podobne rozwiązania testuje już w USA. Tam dane z aplikacji monitorujących aktywność fizyczną wykorzystywane są przez firmy ubezpieczeniowe. Renata M. Roman
źródło: materiały prasowe
bottom of page