top of page

W Decathlonie sprzęt sportowy ze zwrotów lub ekspozycji!

Pilotażowe rozwiązania w Decathlonie. Zwrot w kierunku używanych sprzętów i ubrań to tendencja globalna.




Decathlon:2nd Life

Tymczasem, jak dowiedział się Business Insider Polska, Decathlon Polska będzie oferował produkty używane - sprzęt sportowy z ekspozycji, po testach i zwrotach.


Na razie trwa pilotaż programu, który we Francji pozwala klientom także na odsprzedawanie do sieci kupionych wcześniej i używanych przez siebie produktów.


Klienci sklepu Decathlon na warszawskim Targówku mogą wziąć udział w pilotażowym programie polskiego oddziału sieci - "2nd Life". W jego ramach mają możliwość kupienia po atrakcyjnych cenach produktów po testach, ekspozycyjnych, z niewielkimi uszkodzeniami podczas transportu lub po zwrotach od klientów. To asortyment, który nie może już być traktowany jak nowy, ale po ponownym serwisie i sprawdzeniu pod kątem bezpieczeństwa może trafić do sprzedaży - czytamy na businessinsider.com.pl.


Historia

Pierwszy sklep Decathlon założył Michel Leclercq. Punkt sprzedaży otworzył 27 lipca 1976 roku w Lille we Francji. Początkowo zespół pracowników marki Decathlon składał się z 7 osób, jednak stopniowo na terenie Francji zaczęła rozwijać się cała sieć salonów sportowych.


Rowery używane w sprzedaży

Rowery elektryczne, szosowe, górskie, turystyczne itp. widzimy je codziennie w miastach czy na drogach, promując korzystanie z tego środka transportu, poprawiając jakość życia użytkowników i promując bardziej zrównoważone środowisko.


Dowodem na to jest nowy krok podjęty przez sieć Decathlon, która zgodnie z raportami branży rowerowej postanowiła stworzyć dział sprzedający używane rowery w całej Europie o nazwie Decathlon Second Life Marketplace.


Ten nowy pomysł na biznes skupi się na recyklingu części i naprawie rowerów dla dorosłych i dzieci, tak aby można je było ponownie wykorzystać.


„Jako firma staramy się poddawać recyklingowi części tam, gdzie jest to możliwe. Jeśli mamy uszkodzony rower, można go rozebrać i ponownie wykorzystać działające części. Dla klienta jest to możliwość uczestniczenia w pracach związanych z recyklingiem i oszczędzania pieniędzy." - Peter Lazarus, dyrektor rowerowy w Decathon UK

Okazja od Decathlonu

W Hiszpanii obecnie aktywowana jest usługa Decathlon Occasion, czyli portal kupna i sprzedaży dla użytkowników należący do sklepu z używanymi towarami.



źródło: materiały prasowe

bottom of page