top of page

Wiceminister Rozwoju miażdży argumenty branży fitness!


Tematem posiedzenia zespołu roboczego w Radzie Przedsiębiorców z 5 listopada 2020 r. g. były możliwości wsparcia branży fitness oraz kwestia wznowienia działalności w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Słowa Olgi Semeniuk szokują i oburzają całą branżę fitness.Przedstawiciele MŚP oraz branży fitness omówili badania i raporty, które potwierdzają konieczność utrzymywania aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia oraz brak stwierdzonych zakażeń w Klubach Fitness. Zanegowano wypowiedzi strony rządzącej o niskich sufitach w Klubach Fitness oraz poruszono problem transportu do siłowni.


Wiceminister Olga Semeniuk po wysłuchaniu prezentacji jasno stwierdziła:


Chciałabym Państwa przed jednym przestrzec. To, że Państwo powiedzą, iż aktywność fizyczna jest potrzebna do zwalczania COVID-19, my to wszystko wiemy. Jednak transmisja pozioma wirusa przeniosła się na takie obszary, że jest nie do opanowania. Jedyną metodą na to, aby przeciąć ten łańcuch transferu wirusa jest ograniczenie jakichkolwiek kontaktów. Zarówno na otwartej przestrzeni jak i w zamkniętych pomieszczeniach - powiedziała Olga Semeniuk.

W dalszej części wypowiedzi, Wiceminister nie pozostawiła złudzeń na szybsze otwarcie, wyraziła dosadnie, że żadne argumenty, nawet te o badaniach potwierdzających bezpieczeństwo w siłowniach, nie zmienią decyzji rządu.


Przedsiębiorcy i my rząd nie pomożemy sobie, jeśli będziemy przenosić rozmowy na ulicę. Mogę z Państwem spotykać się codziennie i rozmawiać o różnego rodzaju badaniach. Możecie Państwo mi przedstawić kolejne badania, że siłownie są bezpieczne, a ja mogę przeczytać Państwu notatkę, że Niemcy zapowiadają zamknięcie siłowni. Możemy tak wymieniać się informacjami. Nie o to chodzi.”


Wiceminister dodała również, że rozmowy podczas posiedzenia zespołu roboczego, nie mają na celu określenia czy siłownie się otworzą np. za 3 tygodnie czy nie, co może wydawać się kuriozalne, ponieważ tematem rozmów miała być również kwestia wznowienia działalności w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Olga Semeniuk skwitowała, że rozmowy dotyczą tylko i wyłącznie pomocy dla przedsiębiorców, aby uchronić ich i miejsca pracy.


Ciekawe i zarazem ważne dla branży fitness wydają się słowa Moniki Stępniak, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sporu:


“Jeśli rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie do zaopiniowania czy też wyłączania, jak najbardziej skłaniam się ku temu, i tutaj też mówię w imieniu minister Anny Krupki, będziemy się starać robić wszystko co w naszej mocy, aby sport był i funkcjonował. Zarówno wyczynowy jak i ogólnodostępny.”


Poniżej nagranie z posiedzenia. Dużo statystyk, danych i informacji, które są istotnymi argumentami przemawiającymi za aktywnością fizyczną w klubach fitness także w czasach pandemii. Zachęcamy do oglądania.Renata M. Roman
źródło: materiały prasowe
bottom of page