top of page

Wideokonferencja PFF

Opublikowane w czwartek późnym wieczorem rządowe rozporządzenia zmienia zapis dla osób korzystających z siłowni. Wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. Czy rząd zamyka furtkę dla osób, które zapisały się np. do narodowej kadry w przeciąganiu liny?
Powstało wiele związków sportowych - np. Polski Związek Przeciągania Liny, Polski Związek Latania na Miotle czy Polski Związek Grania w Butelkę.


Okazało się, że w Polsce szybko przybyło zawodników w przeciąganiu liny i innych dyscyplinach. Mogli oni bez problemu trenować w siłowniach, klubach fitness i ośrodkach sportowych.


Na FB Polskiej Federacji Fitness został umieszczony komunikat:


"W związku z licznymi zapytaniami dot. nowego rozporządzenia, które ma na celu ograniczenia w części wyłączeń dot. naszego sektora [mowa tutaj m.in. o Polski Związek Przeciągania Liny, ale nie tylko - dla wszystkich chętnych właścicieli i managerów, którzy planowali otwarcie lub mają otwarte cały czas, ale po zapoznaniu się z rozporządzeniem, nabrali wątpliwości do dalszych działań - PFF organizuje wideokonferencję, gdzie omówimy szerzej w/w sytuację, oraz czy i ew. jakie zmiany faktycznie zaszły w stosunku do fragmentarycznych wyłączeń, jakie dotyczą branży fitness.

Wideokonferencja będzie miała formę zamkniętą [czyt. nie live na FB czy innym kanale social media].

Aby otrzymać link, prosimy o wysłanie zgłoszenia na: kontakt@polskafederacjafitness.pl Wpisując w temacie wiadomości: "WIDEOKONFERENCJA PFF".

A w treści wiadomości podstawowe dane: - nazwa klubu - link do strony www klubu - imię i nazwisko

Po weryfikacji danych, w trybie natychmiastowym zostanie przesłany link do wideokonferencji, które odbędzie się:

Data: 02.04.2021 [piątek] Kiedy: godz. 19:00

Platforma do wideokonferencji: Aplikacja TEAMS

Podczas konferencji omówimy w możliwie najszerszym aspekcie całą sytuację, dzieląc się również wiedzą bezpośrednio "z frontu".

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do dyspozycji po wskazanym wyżej adresem email."


Ministerstwo o zmianach


Według Ministerstwa Kultury i Sportu "wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń".

"Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne" - dodano.

Link do rozporządzenia poniżej: https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/617


źródło: PFF
bottom of page