top of page

Wirtualna gra zapewni intensywny trening | wideo


Twórcy gier cały czas nas zadziwiają. Ta propozycja rozgrywki może okazać się ciekawa dla osób lubiących fitness, ale mających dosyć monotonii.Quell będzie pierwszą grą tego typu, która zapewni graczowi intensywny trening. Wszystko dzięki specjalnym rękawicom, które należy założyć przed rozgrywką. W ten sposób każdy nasz rzeczywisty ruch będzie przenoszony do wirtualnego świata. Na dzień dzisiejszy Quell jest najnowszym z tych przedsięwzięć, które chce połączyć świat gier i fitnessu, i wygląda na to, że robi to w bardzo nowatorski sposób.


Aktywna gra


Według twórców granie Quell pozwoli spalić więcej kalorii niż podczas biegania, jazdy na rowerze czy uprawiając spinning. W grze będziemy walczyli z wieloma wymagającymi przeciwnikami, a każda walka poprowadzi Cię przez rygorystyczny trening dostosowany do Twoich celów i aktualnego poziomu umiejętności.W informacji o grze czytamy, że nie jest potrzebne doświadczenie bojowe i nie jest to też symulator boksu. W Quell staniemy do walki z setkami wrogów, korzystając z szerokiej gamy stylów walki.Dodatkowo specjalne rękawice zaprojektowane z m.in. profesjonalnymi bokserami mają w bezpośredni sposób przenosić nasze ruch. Dla bardziej bardziej zaawansowanych graczy będzie możliwość udoskonalenia sprzętu do gry.Co więcej, Quell ma pokazywać ilość spalonych kalorii, prędkość uderzenia, siłę oraz naszą dokładność. Dodatkowo gra będzie miała możliwość przesyłania naszych statystyk do aplikacji fitness.Obecnie twórcy gry zbierają pieniądze na platformie Kickstarter, aby wykorzystać przy kolejnych pracach nad sprzętem i oprogramowaniem. Gra powinna trafić do sprzedaży w przyszłym roku.


Cały świat na komputerze


Jakiś czas temu pisaliśmy na INNPoland.pl o Microsoft Flight Simulator. Gra zadziwia przede wszystkim, możliwością latania samolotem po całym świecie.To, co najbardziej zachwyca w nowym symulatorze od Microsoftu, to nieograniczony wybór miejsc. Będziemy mogli polecieć dosłownie wszędzie - czy będzie to dom naszej babci na wsi, czy ulubione miejsce za granicą, czy własne mieszkanie. Jesteśmy w stanie z lotu ptaka zobaczyć każde miejsce na Ziemi.Oczywiście twórcy gry nie projektowali każdego budynku z osobna, lecz wykorzystali technologię generowania procedur opartych na platformie Azure. Łączy się ona dodatkowo z mapami Bing. W efekcie gracz może zobaczyć z lotu ptaka znane mu miejsca, czy podziwiać słynne obiekty, jak Statua Wolności w Nowym Jorku albo opera w Sydney.


Twórcy twierdzą, że wkładają w grę Quell tyle samo wysiłku, co samo urządzenie Gauntlet, ponieważ wiedzą, że „gra jest tak samo ważna jak ćwiczenie”. W związku z tym Quell ma również funkcjonalność dla wielu graczy i kooperacji, dzięki czemu ty i twój przyjaciel lub członek rodziny możecie razem pokonać największych złoczyńców w grze i nieźle się przy tym spocić.


Chociaż wciąż jest dość daleko do popularyzacji gier fitness, Quell wydaje się jedną z bardziej intrygujących gier wideo skoncentrowanych na treningu, które pojawiły się od dłuższego czasu. Chociaż pomysł treningów opartych na oporności może nie być aż tak rewolucyjny, Quell wygląda na całkiem fajnego i ma potencjał, by stać się czymś znacznie większym, jeśli będzie się dalej rozwijał.
Kasia Skowrończyk
źródło: materiały prasowe
bottom of page