top of page

Wprowadzamy kwarantannę narodową!

Brak wyjazdów służbowych, nie będzie nawet wyjazdów sportowych - branża hotelarska zostaje całkowicie zamrożona. Galerie handlowe zostaną ponownie zamknięte, tak samo stoki narciarskie. A w Sylwestra zakaz przemieszczania się. To decyzja rządu, która wejdzie w życie tuż po świętach - 28 grudnia.
Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak zaznaczył, zamknięte będą m.in. hotele i stoki narciarskie. Zmiany dotkną również handel.


Minister zdrowia przyznał, iż niewykluczone, że przed nami trudniejsze dni i tygodnie, a efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym.

- W związku z tym od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Zamykamy hotele, także na podróże służbowe - powiedział. Dostępne będą jedynie dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych i ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Dodał, że od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą też stoki narciarskie, a także galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii.


Rząd wprowadzi również ograniczanie w przemieszczaniu się - od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6.00 1 stycznia.

Adam Niedzielski zaznaczył, że widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. - Jeśli to widmo się zmaterializuje, to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie - podkreślił.


Stracony rok dla branży


Powiedzieć "to nie jest łatwy rok dla hoteli" to nic nie powiedzieć. Branża właściwie niemal cały ten rok, od początku pandemii, nie funkcjonuje normalnie. To oznacza ogrom strat i wciąż ponoszonych kosztów. Niejeden przedsiębiorca nie przetrwa tego kryzysu.


źródło: materiały prasowe
bottom of page