top of page

Wracają obostrzenia!


W Sieradzu (woj. łódzkie) wracają obostrzenia sanitarne. Taką decyzję podjął lokalny sztab kryzysowy. W mieście ponownie zamknięto place zabaw i plenerowe siłownie. Nie wznowiono działalności centrum kultury. Zmieniły się również zasady przy pracy urzędu miasta oraz rozwożeniu posiłków dla seniorów. Wszystko dlatego, że w ostatnich dniach w sieradzkim szpitalu wojewódzkim stwierdzono 80 przypadków zakażenia koronawirusem.Koronawirus Sieradz: obostrzenia wracają


Koronawirus w Sieradzu. W ostatnich dniach w sieradzkim szpitalu wojewódzkim stwierdzono 80 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To 45 pacjentów i 35 pracowników placówki z kilku oddziałów. Większość z nich przechodzi zakażenie bezobjawowo. Pacjenci trafili do szpitala jednoimiennego w Zgierzu oraz do szpitala zakaźnego w Łodzi.


W placówce zamknięto trzy oddziały: nefrologii, diabetologii i kardiologii, a w poniedziałek (8 czerwca) miejski sztab kryzysowy powołany przez prezydenta miasta Pawła Osiewałę podjął kolejne decyzje związane z obecną sytuacją epidemiologiczną w Sieradzu.


Zdecydowano m.in. o ponownym zamknięciu od wtorku placów zabaw i siłowni plenerowych. Ze względów bezpieczeństwa niedostępna będzie również siłownia na terenie MOSiR. Nadal otwarte będą obiekty sportowe, takie jak stadion i boiska zewnętrzne. Mimo podjętych przygotowań swojej działalności nie wznowi Sieradzkie Centrum Kultury.


Urząd Miasta w Sieradzu również zmieni zasady pracy. Nadal realizowane są wszystkie usługi, ale do Biura Obsługi Klienta mogą wejść maksymalnie dwie osoby. Została też wydzielona oddzielna strefa dla Urzędu Stanu Cywilnego.


Zobowiązałem MOPS oraz Straż Miejską do działań na rzecz najbardziej narażanych na skutki COVID-19. Do podopiecznych MOPS i seniorów będą rozwożone posiłki, by ograniczyć konieczność wychodzenia z domu - powiedział prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Seniorzy muszą także poczekać na otwarcie Domu Dziennego Pobytu oraz Klubu Seniora, które miały wznowić działalność w tym tygodniu.


Sztab kryzysowy zdecydował, że przedszkola pozostaną otwarte. Sytuacja w nich ma być codziennie monitorowana i decyzje będą podejmowane na bieżąco. Prezydent Sieradza zaapelował o stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych, m.in. zasłaniania ust i nosa również na otwartej przestrzeni, noszenia rękawiczek, dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego oraz ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnego minimum.Filip Przybylski
źródło: TVN
bottom of page