top of page

Wsparcie finansowe dla branż dotkniętych lockdownem.


Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaczyna się we wtorek, zostaną przedstawione propozycje wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami, czyli na przykład gastronomii. I mam nadzieję, że przyjęte - przekazał wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.Gowin był pytany w programie "Rzecz o polityce" w rp.pl, kiedy znane będą propozycje dla branż, takich jak gastronomia czy fitness, dotkniętych przez obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią COVID-19.


"Jutro rano wszystko będzie jasne"


Te propozycje zostaną przedstawione i mam nadzieję, że przyjęte już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaczyna się jutro. A zatem jutro rano wszystko będzie jasne - przekazał wicepremier.

Podkreślił, że rząd jest w stałym kontakcie z przedstawicielami tych branż. - Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie konsultować tych rozwiązań prawnych i skali pomocy finansowej ze wszystkimi zainteresowanymi, ale przynajmniej z reprezentatywnymi organizacjami biznesowymi - powiedział Gowin.

Dodał, że jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, ale też polityk i obywatel jest "zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek dalszym obostrzeniom, jeśli chodzi o działalność gospodarczą".

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane na wtorek i środę.

Nowe obostrzenia


W sobotę weszły w życie nowe obostrzenia w związku z epidemią COVID-19, dotyczą one m.in. lokali gastronomicznych, które mogą sprzedawać dania jedynie na wynos i dowóz. Zawieszona została też działalność sanatoriów. W transporcie publicznym i w sklepach obowiązują limity osób.Filip Przybylski
źródło: PAP
bottom of page