top of page

Znaleźli sposób na mecze z kibicami!


Wszyscy miłośnicy piłki nożnej skreślają dni w kalendarzu do wznowienia rozgrywek. Część z nich może wrócić już w maju, ale bez udziału publiczności. Władze duńskiego klubu FC Midtjylland znalazły alternatywę dla swoich kibiców.Duńska Superliga czyli najwyższa klasa rozgrywkowa, która została zawieszona na czas nieokreślony, ma szansę wrócić już w ciągu miesiąca. Pierwszą kolejkę meczów zaplanowano na 17 maja, a przedłużony sezon ma potrwać do połowy lipca.


Ciężko pracujemy, aby zapewnić naszym kibicom najlepsze rozwiązania. Koronawirus tego nie zmienia, zawsze chcemy, aby nasi fani czuli się u nas dobrze - przyznał dyrektor marketingu duńskiego klubu, Preben Rookjaer.


Kibicowanie bez wychodzenia z auta?


Władze klubu FC Midtjylland chcą jednak umożliwić swoim kibicom dopingowanie swoich idoli. Wpadli na zaskakujący pomysł, który może okazać się realną alternatywą także dla innych drużyn. Na parkingu samochodowym przed stadionem zostaną podstawione ogromne telebimy, na których w czasie rzeczywistym będzie wyświetlany mecz. Co więcej, system ma umożliwić także słuchanie komentarza poprzez radio samochodowe. W efekcie piłkarskie widowisko zamieni się w znane od wielu lat kino samochodowe, a najwierniejsi kibice będą mogli przeżywać emocje związane ze swoją drużyną z zachowaniem reguł bezpieczeństwa.

 Filip Przybylski
źródło: Elle Man 
bottom of page