top of page

Zwiększone limity osób w siłowniach i klubach fitness!

Już od 13 czerwca wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Od 26 czerwca zwiększone zostaną także limity widzów w kinach i teatrach i na siłowniach. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji, z możliwością modyfikacji. Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.Premier Morawiecki i minister Niedzielski ogłosili na konferencji poluzowanie obostrzeń od 26 czerwca: zwiększą się limity gości w hotelach, restauracjach oraz siłowniach. Szef MZ podkreślał wielokrotnie, że do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione. Jak dodał, nie oznacza to, że pandemia wygasła, a wszelkie dalsze luzowanie przeciwpandemicznych obostrzeń będą dostosowywane do aktualnej sytuacji epidemicznej.


Wprowadzone zmiany:


Od 13 czerwca - otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach

Od 26 czerwca:


  • biblioteki, wystawy, siłownie, kluby fitness – nowy limit uczestników: 1 osoba na 10 m²,

  • widownia w kinach i teatrach - maksymalnie 75% obłożenia,

  • widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50% obłożenia.


Ważne! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.

Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian zostaną podane w Rozporządzeniu Rady Ministrów.
W tej chwili zajętych jest 2,5 tysiąca łóżek covidowych. Minister Niedzielski zapewnił, że minimalna baza (poniżej 10 tysięcy) łóżek zostanie zachowana na wypadek kolejnych wzrostów zakażeń. Jak ocenił minister, w tej chwili największym zagrożeniem jest pojawienie się nowych mutacji SARS-CoV-2. To na wykrywanie ich ewentualnych ognisk nakierowane są w tej chwili działania przeciwepidemiczne, m.in. prace sanepidu.

bottom of page